Hírek
2025. Június 08. 09:10, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
A szaktárca rámutat: a háborús üzemanyagárakkal szemben a kormány határozottan fellépett, ennek köszönhetően a magyar üzemanyagárak kedvezőbben alakultak a szomszédos országokhoz képest. A kormány folyamatosan együttműködik az üzemanyag-kereskedőkkel annak érdekében, hogy a magyar lakosság a szomszédos országok lakóinál kedvezőbb feltételek mellett tankolhasson.
Kifejtik: a Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján a hazai üzemanyagárak májusban is kedvezően alakultak a szomszédos országokban tapasztalható átlagárakhoz viszonyítva. A dízelüzemanyag havi átlagára Magyarországon 584 forint volt, 4 forinttal olcsóbb, mint a szomszédos országok 588 forintos átlagértéke. A 95-ös oktánszámú benzin átlagára 584 forint volt, ami 5 forinttal kedvezőbb, mint a szomszédos országok 589 forintos átlagértéke.
A kormány továbbra is elkötelezett amellett, hogy a magyar családok és vállalkozások stabil, kiszámítható és versenyképes üzemanyagárakkal találkozzanak a hazai töltőállomásokon. A nemzetgazdasági szempontból kiemelten fontos ellátásbiztonság és árstabilitás májusban is elsődleges cél maradt.
A Nemzetgazdasági Minisztérium megerősíti: a hazai üzemanyagárak továbbra is versenyképesek, a kedvező tendencia igazolja a kormány és az üzemanyag-kereskedők közötti folyamatos párbeszéd és együttműködés eredményességét, amely hozzájárul a magyar családok és a vállalkozások terheinek mérsékléséhez.
A kormány folyamatosan nyomon követi a nemzetközi piaci folyamatokat, és szükség esetén további intézkedéseket is kész meghozni a családok és a gazdaság védelme érdekében. A cél változatlan: a magyar lakosság a szomszédos országokhoz képest is kedvező feltételek mellett juthasson üzemanyaghoz - írja közleményében az NGM.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
