Városlista
2025. július 5, szombat - Sarolta, Emese

Hírek

2019. Szeptember 16. 18:01, hétfő | Életmód
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Néhány év alatt ellenállóvá válhat egy baktérium

Néhány év alatt ellenállóvá válhat egy baktérium

Akár néhány év alatt ellenállóvá válhat egy baktérium egy adott antibiotikummal szemben

– mondta Nemes-Terényi Melinda, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Gyógyszer-engedélyezési Osztályának vezetője hétfő reggel az M1-en.

Elmondta: egyre nagyobb problémát okoznak a gyógyszerrezisztens baktériumok a világban, s miközben egy új gyógyszer fejlesztése akár 10 évig is eltarthat, a rezisztencia néhány év alatt kialakul.

A problémát súlyosbítja, hogy az utóbbi évtizedben csak kevés új antibiotikum jelent meg a piacon – tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 03. 18:41, csütörtök | Életmód

Szeptemberben lesz a „Könnyek a Vízben” Segélykoncert, az adományozás tovább folytatódik

A nagy hőségre való tekintettel az ősz elejére halasztották a szervezők a „Könnyek a vízben” Segélykoncertet.

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Életmód

OMME: méhraj észlelése esetén forduljon szakemberhez

A tavaszi és nyári időszakban megszaporodnak a méhraj észlelések, és egyre több bejelentés érkezik az Országos Magyar Méhészeti Egyesülethez (OMME).

2025. Július 03. 07:33, csütörtök | Életmód

Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

Csütörtökön 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország nagy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. szerdai veszélyjelzéséből.

2025. Július 02. 15:24, szerda | Életmód

„Könnyek a vízben” – Egy koncert, ami életeket változtathat meg

Jótékonysági összefogás Székelyföldért a Puskás Szoborparkban