Hírek
2023. Január 23. 15:17, hétfő |
Helyi
Forrás: fmc.hu
Nedves törlőkendők okozhattak dugulást Felsővárosban
Egy hete dolgozik a Malom utcai szennyvíz átemelő javításán a közmű szolgáltató.
Egy teljes hete dolgoznak a Fejérvíz szakemberei a Malom utcai szennyvízátemelő javításán, derül ki a közműszolgáltató vasárnap esti posztjából. A bejegyzésben azt írják, hogy a legtöbb problémát a lefolyórendszerekbe dobált nedves törlőkendők okozzák.
A nedves törlőkendő típustól függően 15-90 százalékban műanyagból készül, emiatt a vécépapírral ellentétben a vízben is egyben marad, írja a G7. A hagyományos vécépapír a csatornahálózatba kerülve szinte teljesen szétaprózódik, mire a szennyvíztelepre ér, ezért ott könnyedén kiülepedik a szennyvíziszappal együtt, annak részeként, ami nem mondható el a kendőkről. Emiatt a szennyvíztelepeken egyre nagyobb problémát okoz a kezelésük.

Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:03, vasárnap | Kék hírek
Újabb gyanúsított a Szőlő utcai ügyben
Rendész bántalmazott a napokban egy fiatalkorú fogvatartottat a Budapesti Javítóintézetben, ezzel az úgynevezett Szőlő utcai ügy gyanúsítottjainak száma kilencre emelkedett a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészségen
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Életmód
Jónak lenni jó! - Egész napos műsorfolyammal zárul vasárnap a közmédia jótékonysági kampánya
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
