Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2022. December 13. 08:39, kedd | Belföld
Forrás: Ügyészség

Ne félj, nem fog fájni - mondta, majd mellkason szúrta barátját a sümegi férfi

Ne félj, nem fog fájni - mondta, majd mellkason szúrta barátját a sümegi férfi

Emberölés bűntettének kísérlete miatt emelt vádat a Veszprém Megyei Főügyészség azzal a 36 éves férfival szemben, aki egy évvel ezelőtt, italozásuk során, mellkason szúrta a barátját Sümegen.

A vádirat szerint az elkövető és a sértett között évek óta tartó baráti kapcsolat volt, és rendszeresen együtt italoztak a helyi kocsmában.

A sértett 2021. december 24-én kora este felkereste a lakásán a vádlottat, majd mindketten a sértetthez mentek, a nagyszobában együtt italoztak, közben zenét hallgattak, beszélgettek.

Este tíz óra körül már mindkét férfi ittas volt, amikor a vádlott előbb kiment a fürdőszobába, majd a visszafelé a konyhaasztalról felvett egy 13 centiméter pengehosszúságú kést, és azzal a szobába érve, minden előzetes ok nélkül mellkason szúrta a sértettet, akinek mindössze annyit mondott, hogy „Ne félj, nem fog fájni!”. A sértett a szúrás erejétől a mögötte lévő ágyra esett, majd eszméletét vesztette.

Az elkövető ezt követően, anélkül, hogy a barátjának segítséget nyújtott volna, távozott a lakásból.

Miután a sértett magához tért, telefonon a testvérét próbálta hívni, aki azonban nem fogadta a hívást. Mivel állapota rosszabbodott, éjjel két óra körül egy videót küldött magáról a fivérének, kísérő üzenetben pedig azt is közölte, hogy megkéselték. A testvér ezeket az üzeneteket már észlelte, értesítette a rendőrséget és a mentőket, akik az életveszélyes állapotban lévő sértettet kórházba szállították. A férfi életét végül a szakszerű orvosi beavatkozás mentette meg.

Az ügyészség a vádiratában az elkövetővel szemben börtönbüntetés kiszabását és a közügyek gyakorlásától történő eltiltását indítványozta azzal, hogy az elkészítő ülésen történő beismerése esetén a Veszprémi Törvényszék kilenc év börtönbüntetésre és kilenc év közügyek gyakorlásától eltiltásra ítélje. Az ügyészség annak megállapítását is indítványozta, hogy bűnössége esetén a vádlott a törvény rendelkezésénél fogva nem bocsátható feltételes szabadságra.

Címkék: késelés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá

Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.

2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot

A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -

2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában

Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést