Hírek
2016. Június 03. 07:40, péntek |
Belföld
Forrás: mti
MKSZ: az RTL Klub és a TV2 szerződéses feltételei sértik a fogyasztói érdekeket
A Magyar Kábelkommunikációs Szövetség (MKSZ) rendkívüli elnökségi ülést hívott össze az RTL Klub és a TV2 által érvényesíteni kívánt műsordíjak bejelentése után,
mivel álláspontja szerint a meghirdetett szerződéses feltételek súlyosan sértik a fogyasztói érdekeket, diszkriminatívak és törvénysértők.
Az MKSZ csütörtöki, az MTI-hez eljuttatott közleményében arra reagált, hogy az RTL Klub és a TV2 mögött álló társaság is bejelentette, programdíjat kér a csatorna hagyományos felbontású (SD) adásáért a IPTV-, kábel-, műholdas és MMDS-szolgáltatóktól.
A szövetség közleményében felhívta a figyelmet arra: a hatályos jogszabályok szerint a műsordíjnak és a műsorok terjesztésére vonatkozó szerződési feltételrendszernek mindenekelőtt ésszerűeknek és tisztességesnek kell lennie.
Azt írták: a két csatornára megállapítani tervezett, "egyenként 290+áfa, illetve 294+áfa összegű, vagyis alapszolgáltatásra előfizetőnként számított akár 740 forintos" havi költségemelkedés súlyosan sértené a fogyasztói érdekeket, diszkriminatív akkor is, ha a csatornák késznek mutatkoznak a díjat kedvezményekkel csökkenteni. Az MKSZ álláspontja szerint a magyarországi tévénézőkre nem róható akkora teher, amilyet a TV2 és az M-RTL be akar vezetni.
Hangsúlyozták: a kábelkommunikációs szövetség, tagjainak magyarországi műsorterjesztőjeként, amellett kötelezte el magát, hogy előfizetőinek megfizethető áron a lehető legértékesebb programcsomagokat kínálja. Hozzátették: a fogyasztói érdekeket következetesen képviselni fogják akkor is, amikor a két nagy országos kereskedelmi csatornával tárgyalnak.
Közölték: felkérik a TV2 Média Csoportot és a Magyar RTL-t, hogy vizsgálják felül a most megjelentetett általános szerződési feltételeiket, hogy azok valóban megfeleljenek a jogszabályokban előírt követelményeknek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld
A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját
2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld
Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné
Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.
