Hírek
2023. Augusztus 02. 10:41, szerda |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Minden körzetben biztosított marad a háziorvosi ellátás
A Mészöly Géza utcai orvosi rendelőből – viszonylag rövid időn belül – távozik az 1., 2. és 3. felnőtt háziorvosi körzetek praxisát vivő három orvos.
A szakemberek saját élethelyzetükből adódó, az önkormányzaton és a rendelőn kívül álló okokból hozták meg döntésüket. Székesfehérvár Önkormányzata nagyon sajnálja, hogy máshol folytatják szakmai pályafutásukat, de szeretné az ellátotti körbe tartozókat megnyugtatni, hogy a helyettesítésről a jogszabályban előírtaknak megfelelően gondoskodik a város.
A háziorvosi szektorban az elöregedés és a pályamódosítás sajnos országos jelenség, ennek kihatásai az Önkormányzat minden erőfeszítése ellenére Székesfehérváron is érzékelhetőek.
A város hosszú évek óta mindent megtesz a háziorvosok – és az önkormányzati feladatkörbe eső alapellátásban dolgozó valamennyi szakember – megtartásáért. A háziorvosok esetében az érdekképviseletüket ellátó egyesülettel biztosított a párbeszéd, a nagyon nehéz pandémiás időszakban is folyamatos volt a szakmai együttműködés. Minden évben saját forrást fordít a város a rendelőépületek felújítására, az önkormányzat rendszeresen eszköztámogatást biztosít, illetve az idei esztendőben jelentős rezsitámogatást is nyújtott. Az üres körzetek betöltésében is többféle eszközzel, így például akár lakhatás biztosításával segíti a város a jelentkezőket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
