Hírek
2017. December 23. 11:53, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Millió számra isszuk a pezsgőt Magyarországon évente

Magyarországon évente mintegy 20 millió palack, megközelítőleg 150 ezer hektoliter pezsgő fogy, az idén mennyiségben enyhe, értékben kétszámjegyű növekedést prognosztizálnak a szakemberek
- közölte a Törley Pezsgőpincészet Kft. ügyvezető igazgatója az MTI érdeklődésére.
Kovács György szerint az elmúlt években a mennyiségét tekintve stabil volt a pezsgőfogyasztás, értékben pedig kétszámjegyű volt a növekedés. A Törleynél már a 2014-es szezontól az tapasztalható, hogy a fogyasztás a magasabb minőségű magyar pezsgők irányába tolódik el, a vásárlók egyre inkább a kiváló minőségi kategóriájú pezsgőket keresik - mondta.
A magyar pezsgőfogyasztásra továbbra is jellemző a szezonalitás, az éves pezsgőmennyiség több mint felét november-decemberben vásárolják meg. A karácsonyi szezonon kívül a második legerősebb időszak a három nyári hónap. A pezsgő azonban ma már nem hiányzik a magyar családok életéből, a különböző ünnepekkor és különleges alkalmakkor is fogyasztják - közölte az ügyvezető igazgató.
Az alsó árkategóriájú termékeknél nincsenek pontos piaci adatai a cégnek, ebben a szegmensben ugyanis a Törley nincs jelen - közölte az ügyvezető igazgató. Közepes árfekvésű termékekből mintegy 10 millió palack, prémiumból több mint 1 millió, szuper-prémiumból 100 ezres nagyságrendű palack fogy a magyar piacon - tette hozzá. A közepes árkategóriájú pezsgő 800-1200 forintba kerül, míg a prémium kategóriát 1500-2500 forintért adják, a szuper-prémium kategóriáért pedig 3000-5000 forintot kell fizetni palackonként.
Magyarországról évente mintegy 7,5-8,0 millió palack pezsgő kerül a külföldi piacokra. A Törley számára Európán belül Skandinávia, és a Baltikum nagyon jelentős exportpiac pezsgőben. A környező országok szinte mindegyikébe szállítanak, Európán kívül pedig Észak-Amerikában, főleg Kanadában van komoly piaca a magyar pezsgőnek. Emellett vannak szállítások még Ázsiába is Vietnamon kívül Kínába és Japánba, csakúgy mint Afrikába, illetve Dél- és Közép-Amerikába is - közölte.
A pezsgőimportról nincsenek pontos adatok, de maximum 1-2 millió palackra tehető a külföldről származó pezsgők mennyisége, amely leginkább Olaszországból érkezik az országba - mondta az ügyvezető igazgató.
Tavaly a Törley 21-22 millió palack pezsgőt és 15-16 millió palack minőségi bort állított elő. A pezsgőpincészet nemcsak Magyarországon, hanem Európa számos országában, sőt, a tengerentúlon is elismert piaci szereplő Kovács György szerint. A cég részesedése a magyar pezsgőpiacon értékben 65-70 százalékra tehető, a Törley Pezsgőpincészet mintegy 40 országban van jelen.
Kovács György elmondta, a cég legfontosabb beruházása az alapanyag-biztonság stabilitását célzó szőlőtelepítési program, amely hetedik éve zajlik és évente 15-30 hektár szőlőtelepítést foglal magába. Nagy figyelmet fordítanak még a Törleynél az energiafelhasználásra és a környezetvédelemre is.
A Törley Pezsgőpincészet Kft. a 2016-os évet több mint 18 milliárd forint árbevétellel zárta, a forgalom eddigi alakulása alapján 2017-ben is növekedést várnak - közölte Kovács György.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá
Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -
2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában
Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést