Városlista
2026. március 25, szerda - Irén, Írisz, Lúcia

Hírek

2015. November 15. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Merényletek Párizsban - Visegrádi külügyminiszterek: Európát, az európai embereket érte támadás

Merényletek Párizsban - Visegrádi külügyminiszterek: Európát, az európai embereket érte támadás

A visegrádi országok hivatalban lévő külügyminiszterei szerint Európát, az európai embereket érte támadás.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) szombati, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint erről Lubomír Zaorálek cseh, Miroslav Lajčák szlovák és Szijjártó Péter magyar külügyminiszter egyeztetett.

A tárcavezetők telefonon egyeztettek a kialakult helyzetről. Egyetértettek abban is, hogy az Európa déli szomszédságában kialakult instabilitás oda vezetett, hogy a terrorfenyegetettség minden eddiginél erőteljesebb lett Európában, és Európa biztonsága érdekében mindent meg kell tenni. A külpolitikai együttműködés során minden eddiginél nagyobb hangsúlyt kapnak a terrorizmus elleni regionális és globális fellépés kérdései - olvasható a KKM közleményében.

Lengyelországban október végén választásokat tartottak, az új kormány még nem alakult meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld

Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban

Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.

2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld

31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények

Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények

2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld

Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak

Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.