Hírek
2023. Május 09. 10:00, kedd |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
MEGNYÍLT AZ AUTÓSOK SZÁMÁRA IS A DÉLI ÖSSZEKÖTŐ ÚT SZÉKESFEHÉRVÁRON

Az autós forgalom előtt is megnyitották a déli összekötő utat.
A több mint négy kilométer hosszú, új szakasz 4,5 milliárd forintos európai uniós és kormányzati támogatásból épült meg, mellette végig kerékpárút fut, valamint a szükséges közműkiépítések, illetve fa- és növénytelepítések is megtörténtek.
A Sárkeresztúri és Seregélyesi utakat összekötő szakasz segít tehermentesíteni a város belső úthálózatát, és eddig csak kerülővel elérhető városrészeket kapcsol össze, megkönnyítve sok ember mindennapi közlekedését.
A déli összekötő út két végén, a belterületbe eső Juharfa, illetve Köles utcai szakaszokon 50 km/h-s, a hosszabb közbenső – külterületi – szakaszon pedig 70 km/h-s sebességgel lehet haladni a déli összekötő úton.
Vörös Zsuzsanna olimpiai bajnok öttusázó a megnyitás után az elsők között biciklizett a Seregélyesi út felől a Sárkeresztúri út irányába.
A beruházás részeként elkészült a Takarodó út és az Új Váralja sor bekötése a déli összekötő útba, illetve a Köles utcába. A fejlesztés keretében 1050 méter utat újítottak fel, 4085 méter új út és 4418 méter kerékpárút épült, illetve 5226 méter csapadékvíz-elvezetőt alakítottak ki. Az összekötő út mentén LED-es közvilágítás és négy körforgalom létesült. A beruházás 2020 szeptembere óta zajlott és határidő előtt elkészült.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 18. 09:52, péntek | Kék hírek
Elhunyt Varga Ákos motorversenyző
Közlekedési balesetben elhunyt Varga Ákos, az első magyar motorversenyző, aki teljesítette a Dakar-ralit.
2025. Április 18. 09:52, péntek | Életmód
Ferenc pápa egy római börtön rabjaival találkozott nagycsütörtök délután
Ferenc pápa a Vatikánhoz közeli Regina Coeli börtönbe látogatott el nagycsütörtök délután, ahol rabokkal találkozott, majd nagyon röviden újságíróknak is nyilatkozott.
2025. Április 18. 09:49, péntek | Életmód
MÁV: forgalomba állt az első Henschel dízelmozdony a Balaton északi partján
A MÁV új dízelmozdonya csütörtöktől a Balaton északi partján, Balatonfüred és Tapolca között teljesít szolgálatot - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója csütörtökön a Facebookon.