Hírek
2017. Július 06. 09:21, csütörtök |
Helyi önkormányzati
Forrás: fmc.hu
Maroshegyi felújítások: hétfőtől lezárás a Besztercei utcában is
Átépítik az ivóvízvezetékeket a Besztercei utcában, ezért jövő héttől augusztus végéig forgalomkorlátozások várhatóak a környéken. Ugyancsak a maroshegyi Brassói utcában megkezdett felújításokkal novemberben végeznek.
Július 10-én megkezdik 192 méter hosszúságban, 18 millió forint ráfordítással a Besztercei utcai ivóvízvezeték átépítését. A kivitelezés idejére az útpályát a forgalom elől lezárják. Az ingatlanok megközelíthetőségéről a kivitelező nyújt tájékoztatást a tulajdonosoknak. A felújítást előreláthatón augusztus végéig befejezik.
Ezzel párhuzamosan folytatódik a Brassói utca közműveinek átépítése és cseréje. Itt a munkálatokat áprilisban kezdték el és a tervek szerint november közepén fejezik be. Az önkormányzati beruházás keretében 239 millió forintot fordítanak a régi, elhasználódott hálózat megújítására. Ebből az ivóvízhálózatot 1421 méteren 157 db bekötéssel, a csapadékcsatornát pedig 280 méter hosszú szakaszon cserélik, illetve építik át a szakemberek a teljes pályaszerkezettel, járdával együtt.
A kivitelező mindkét esetben a maroshegyiek, valamint az arra közlekedők megértését és türelmét kéri.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 05. 14:00, csütörtök | Külföld
Donald Trump: rendkívül jó a személyes viszonyom a kínai elnökkel
Donald Trump amerikai elnök kijelentette szerdán, hogy \"rendkívül jó személyes kapcsolat\" fűzi Hszi Csin-ping kínai elnökhöz, és mindketten tudatában vannak annak, hogy mennyire fontos, hogy ez így is maradjon.
