Hírek
2012. Január 10. 13:52, kedd |
Külföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Március 1-én jöhet a nagy EU-megállapodás

Március 1-jén írhatják alá az Európai Unióban a költségvetési politika szorosabb összehangolását előirányzó új kormányközi szerződést - jelentette be Angela Merkel német kancellár és Nicolas Sarkozy francia elnök.
A két vezető európai politikus hangsúlyozta, hogy jól haladnak az előkészületek a fiskális politika harmonizálásáról szóló tervezett szerződésről.
Még zajlanak az egyeztetések az úgynevezett alkotmányos adósságfékről, de január végére ez is befejeződhet. Angela Merkel hangsúlyozta, hogy a válságkezelésben eddig az államháztartásra koncentráltak, a hiány és az államadósság csökkentése volt a legfőbb törekvés. A német kancellár szerint azonban mostantól a gazdasági növekedésre és a munkahelyteremtésre is nagyobb figyelmet kell fordítani. Németország és Franciaország ezért hamarosan gazdaságösztönző, versenyképességet növelő és munkahelyteremtő intézkedésekre tesz javaslatot.
Mindkét vezető hangsúlyozta, hogy az Európai Stabilitási Mechanizmus nevű állandó euróövezeti válságkezelési rendszert a decemberi csúcs határozatai alapján már az év közepén, az eredetileg tervezettnél egy évvel korábban be kell indítani. Franciaország olyannyira elszánt az új pénzügyi rendszer működtetését illetően, hogy az új pénzügyi tranzakciókra tervezett adó bevezetését akár egyedül is hajlandó bevezetni.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 20:15, péntek | Külföld
Illegális bevándorlás - Donald Trump: a mezőgazdaságban dolgozó migránsokkal kivételt lehet tenni a kitoloncolások alól
Donald Trump kivételt helyezett kilátásba a mezőgazdasági vállalkozásoknál dolgozó migránsok esetében a kitoloncolások alól - az elnök ezt a szándékát Ohio államban tartott ünnepi beszédében jelezte.
2025. Július 04. 10:57, péntek | Külföld
\"Teljes lezárásra\" tettek felhívást a szerbiai egyetemisták
A szerbiai városok teljes lezárására szólították az embereket a hónapok óta tiltakozó szerbiai egyetemisták, akik pénteken egyebek mellett Belgrád, Újvidék és Nis blokádját tervezik.
2025. Július 02. 07:46, szerda | Külföld
Donald Trump: Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet feltételeit
Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet véglegesítéséhez szükséges feltételeket - közölte Donald Trump amerikai elnök kedden.