Hírek
2019. Október 03. 05:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Már nem sokáig érvényesek a régi ötszázasok
Október 31-ig lehet fizetni a 2018 előtt kibocsátott 500 forintos bankjegyekkel - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerdán az MTI-vel.
A kereskedők november 1-jétől nem kötelesek elfogadni a régi ötszázasokat, de a bank- és postafiókokban még 3 évig, a jegybanknál pedig 20 évig díjmentesen beválthatók.
Az MNB szerint az új bankjegyek a februári kibocsátás óta megfelelő ütemben terjedtek el a készpénzforgalomban. Szeptember végére az ötszázasok több mint 60 százaléka már új volt - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld
31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények
Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények
2026. Március 25. 08:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy ukránbarát kormány háborúba viszi az országot
2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld
Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak
Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.
