Hírek
2012. Május 05. 07:07, szombat |
Belföld
Forrás: mno / MTI
Magyar szarvasok hódítanak Oroszországban

Nyolcvan dámszarvast (Dama dama) vásárolt egy oroszországi vadásztársaság a Nyírerdő Nyírségi Erdészeti Zrt.-től: a gúthi szarvasokat szaporítási céllal vásárolta meg az orosz partner.
A tranzakcióról a moszkvai Vadászat, horgászat, pihenés – 2012 tavasz elnevezésű kiállításon született megállapodás, ahol a magyar állami erdőgazdaságok mutatkoztak be – közölte Szalacsi Árpád, a társaság vezérigazgatója pénteken.
A harminc hím- és ötven nőivarú egyedet az erdőgazdaság gúthi erdészetének területén fogták be, öt csoportban tartották őket a szállításig. Az állomány vegyes korú, többek között vannak benne például 4-6 éves bikák és egyéves borjak is. A szükséges vizsgálatok elvégzésére Oroszországból érkeztek állatorvosok. A dámok hosszú utat tettek meg: Szlovákián, Lengyelországon és Fehéroroszországon keresztül, két és fél napos utazást követően érkeztek meg a kalugai célállomásra. Olyan speciálisan kialakított, kétszintes állatszállítón vitték a szarvasokat, amelyen etetésre és itatásra egyaránt volt lehetőség.
Szalacsi Árpád hozzátette, hogy a szakembereknek nagyon komoly munkát jelentett a szállítás megszervezése és előkészítése, az engedélyek beszerzéséhez pedig a Vidékfejlesztési Minisztériumtól kapott segítséget a Nyírerdő Zrt. Az erdészeti társaság azt reméli, hogy a most eladott szarvasoknak köszönhetően még többen megismerik Gúth nevét, és növekszik az orosz vendégvadászok száma a vadászterületen. Szeretnénk, ha más vadfajokból is vásárolnának hasonló céllal, hiszen Magyarország híres a kimagasló genetikai értékű vadállományáról – fogalmazott a vezérigazgató.
A Hajdú-Bihar megyében található Gúth nemcsak a két dámbika-világrekordról nevezetes: ez az egyetlen vadászterület a világon, amely kétszer érdemelte ki a CIC, a Nemzetközi Vadvédelmi Tanács Edmond Blanc-díját. Az itt folyó szakmai munkát, a vadgazdálkodás, a környezetvédelem és a természetvédelem összehangolását tisztelték meg az elismerésekkel.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását
A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval
Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal
2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld
Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő
Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.
2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld
Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ
A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.