Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2013. Július 27. 08:46, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Ma kezdődik a fővárosi vágányfelújítás újabb üteme

Ma kezdődik a fővárosi vágányfelújítás újabb üteme

Ma kezdődik a fővárosi villamosvágány-felújítás újabb üteme, nyolc járatot érintenek a munkálatok, több helyen kell vágányzárra számítani.

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) korábbi tájékoztatása szerint a nagykörúti sínek részleges felújításával párhuzamosan több budai vonal egy-egy leromlott állapotú szakasza is megújul augusztus végéig: a 18-as, a 41-es, a 47-es, az 59-59A és a 61-es villamos pályáján is végeznek felújítást.A nagykörúti villamosvágányok felújítását a Petőfi hídon átvezető szakasz felújításával és a gyenge felsővezeték-tartó oszlopok cseréjével folytatják.

A Fehérvári úton a Prielle Kornélia utca és Dombóvári út között megmaradt nagypaneles technológiával épült pályát alakítják át, így megszűnhet a nagy melegben a vágányok felpúposodása.A Krisztina körúton a Széll Kálmán tér és a Déli pályaudvar közötti szakaszon a sebességkorlátozások miatt másfél-két perccel hosszabb a menetidő, ezért a BKK és a BKV felújítja a Krisztina körúton az Alkotás utca és az Attila út közötti szakaszt. A munkákhoz kapcsolódóan a Vérmező út Attila út és Várfok utca közti szakaszán buszsávot létesítenek.Az 59-es és 59A villamos vonalán a Böszörményi úton a Kiss János altábornagy utca és Apor Vilmos tér közötti szakaszon lesznek felújítások.

A munkálatok miatt jelentős változások lesznek a közlekedésben, a kimaradó szakaszokon a BKK villamospótló autóbuszokat közlekedtet 4V, 6-47V és 61V jelzéssel.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá

Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.

2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot

A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -

2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában

Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést