Városlista
2025. december 22, hétfő - Zéno

Hírek

2020. Április 11. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu

Letartóztatták a hamis fertőtlenítőszerrel üzletelő csalókat

Letartóztatták a hamis fertőtlenítőszerrel üzletelő csalókat

Egy hónapra letartóztatták a kőbányai hamis fertőtlenítőszerrel üzletelő csalókat - közölte Ibolya Tibor fővárosi főügyész pénteken az MTI-vel.

A megalapozott gyanú szerint a gyanúsítottak egy, a járványügyi veszélyhelyzet alatt létrehozott X. kerületi fertőtlenítőszer-üzemet működtettek. Kézfertőtlenítésre alkalmatlan terméküket hatósági bevizsgálás és tanúsítvány nélkül, a vevőket megtévesztve, jogtalan haszonszerzés végett értékesítették. A csalók 22 millió forintot meghaladó kárt okoztak.

A Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra elrendelte mind a négy gyanúsított - egy apa és lánya, valamint a céges hátteret biztosító megbízóik - letartóztatását.

A végzés nem végleges, a gyanúsítottak és védőik fellebbeztek ellene - áll az ügyészi közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld

Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben

Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.

2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti

Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti

2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld

A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját

2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld

Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné

Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.