Hírek
2011. November 01. 07:17, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Közvetlen Bern-Budapest légi járat létesült
Új Bern-Budapest járatot nyitott a svájci SkyWork Airlines október 31-én hétfőn, amikor a ferihegyi betonon először ért földet a légitársaság Dornier Do 328-110-es típusú gépe.
A berni központú légitársaság összesen hét gépből álló flottájával elsősorban az üzleti utazókat célozza meg, de a téli szezonban utakat kínál a téli sportok kedvelőinek is a svájci Alpok pályáin.
A svájci SkyWork Airlines járata előtt még nem volt közvetlen, menetrendszerű légi összeköttetés a két főváros között. Az egy évvel ezelőtt alakult SkyWork Airlines egyelőre hétfőn és szombaton kínál járatokat Bern és Budapest között, az SX602/603-as jelű járat 13.25-kor érkezik és 13.55-kor indul vissza a berni repülőtérre. A járatot a Fairchild-Dornier 328-110 típusú, 30 személyes, légycsavaros-gázturbinás géppel teljesítik.
A SkyWork Airlines egy évvel ezelőtt alakult és eddig 11 menetrendszerű járatot üzemeltetett Bernből. Flottája jelenleg 3 db Bombardier Dash-8 Q400-as gépből (hasonlóakat üzemeltet a Malév is) valamint 4 db Dornier-Fairchild Do 328-110-es típusú turbólégcsavaros áll. A SkyWork Airlines, amely jelenleg 80 embernek ad munkát, azt tervezi, hogy a jövő év nyarára 24-re emeli a menetrendszerű desztinációinak a számát. Ennek a hálózatfejlesztésnek a része a budapesti járat elindítása is. A budapesti járattal egy időben indítottak napi járatot Amszterdamba, heti négyet Madridba és kettőt Belgrádba -derül ki a Budapest Airport közleményéből.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld
Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október
Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.
2025. November 04. 07:37, kedd | Belföld
Orbán Viktor vizsgálatot rendelt el a Tisza Párt adatszivárgási botránya miatt
Súlyos adatszivárgási botrány a Tiszánál. 200 ezer honfitársunk személyes adatai kerültek ukrán kézbe. Elrendeltem az ügy azonnali kivizsgálását! - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Facebookon.
2025. November 04. 07:36, kedd | Belföld
Navracsics Tibor: Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik
Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik.
2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.
