Hírek
2015. Október 15. 08:13, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Közös kiképzésen vesznek részt magyar és amerikai katonák
Amerikai katonák érkeztek Magyarországra, hogy közös kiképzésen vegyenek részt a tatai MH 25. Klapka György Lövészdandár kijelölt alegységeivel - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) csütörtökön az MTI-vel.
Az Amerikai Egyesült Államok hadseregének egyik alegysége mintegy harminc technikai eszközzel és száz emberrel érkezett Magyarországra. A kiképzés Tatán és a környékbeli gyakorlótereken, valamint a Magyar Honvédség központi lő- és gyakorlóterén, a Bakony Harci Kiképző Központban zajlik, ahol az amerikai katonák a Magyar Honvédség más alakulataival is gyakorlatoznak majd együtt.
A közös kiképzés célja az alegység szintű kötelékek közötti tevékenység összehangolása, a katonák továbbképzése és a közös tevékenység során alkalmazható fogások, eljárások begyakorlása - írták.
Hozzátették, a közös felkészítés illeszkedik a NATO tagállamok közötti európai biztonságerősítő programsorozatba.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld
A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját
2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld
Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné
Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.
