Hírek
2021. Július 18. 12:58, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Közel 5 hektárnyi terület égett le miatta a nemzeti parkban

A kalocsai rendőrök befejezték az ügy vizsgálatát.
Őzmegfigyelésen volt egy vadász és lánya tavaly áprilisban, amikor észrevették, hogy a Duna-völgyi-főcsatorna partja több ponton ég. A férfi – látva a hömpölygő füstöt – értesítette a tűzoltókat és a rendőröket, akik a helyszínre siettek.
A tűzoltók megakadályozták a tűz terjedését, és eloltották a lángokat a közel 5 hektárnyi területen. A katasztrófavédelem munkatársainak előzetes véleménye alapján gyújtogatás történt, ezért a Kalocsai Rendőrkapitányság természetkárosítás bűntett gyanúja miatt rendelt el nyomozást ismeretlen tettes ellen – közölte a rendőrség vasárnap.
A nyomozók igazságügyi élővilág-védelmi, tájvédelmi szakértőt vontak be az eljárásba, aki gyalog barangolta be a többhektáros területet azért, hogy az égési nyomokat megkeresse. Véleményében elmondta, hogy egyrészt Natura 2000 minősítésű terület, másrészt kiemelt és országos jelentőségű védett terület is áldozatául esett a gyújtogatónak.
Ezen felül a szakértő azt is megállapította, hogy a tűzzel összefüggésben védett és természetvédelmi szempontból jelentős állatfajok egyedei pusztultak el.
A Kalocsai Rendőrkapitányság munkatársai széleskörű adatgyűjtés alapján beazonosítottak egy kiskőrösi férfit, aki kihallgatásán beismerő vallomást tett.
Elmondta, hogy egy öreg szalmabálát gyújtott meg a szántóföldjén, amikor a feltámadó szél széthordta az égő bálát. A férfi látta, hogy több ponton égni kezdett a környező terület, azonban nem hívta tűzoltóságot, inkább hazament, mondván: „nem gondoltam, hogy ekkora tűz kerekedik”.
A kalocsai nyomozók a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték, és az iratokat a napokban vádemelési javaslattal átadták az illetékes ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán
2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá
Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni
2025. Július 04. 08:03, péntek | Belföld
Hőség - Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása
A Balaton erős párolgása miatt az elmúlt egy hétben már 4 centimétert csökkent a tó átlagos vízállása - közölte a HungaroMet Zrt. pénteken a honlapján.
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.