Városlista
2025. december 21, vasárnap - Tamás

Hírek

2018. Február 02. 14:41, péntek | Belföld
Forrás: police.hu

Közel 40 állatot kellett kimenteni egy tanyáról

Közel 40 állatot kellett kimenteni egy tanyáról

Egy mélykúti tanyáról közel negyven állatot kellett kimenteni még tavaly nyáron. Akkor eljárás indult a gazda ellen, aki ellen most vádemelést javasolt a rendőrség.

Bejelentés kapott tavaly június 30-án a Kiskunhalasi Rendőrkapitányság arról, hogy egy mélykúti tanyán a haszonállatokat nagyon rossz körülmények között tartják. A rendőrök állatorvossal jelentek meg a helyszínen, aki megállapította, hogy az ingatlan területén lévő összesen 22 ló, birka és bárány, valamint 15 kutya alultáplált és beteg. Az állatok elszállításáról azonnal gondoskodtak. A nyomozók az istállóban két elpusztult lovat is találtak. Az ügyben kirendelt igazságügyi szakértői vélemény szerint a tulajdonos nem a „jógazda gondosságával” járt el, és ezzel a haszon- és kedvtelésből tartott állatok élete veszélybe került.

A tanya 63 éves tulajdonosát állatkínzás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki. A nyomozók az ügyet a napokban lezárták, és azt iratokat vádemelési javaslattal küldték meg a helyi ügyészségre.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld

Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben

Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.

2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti

Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti

2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld

A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját

2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld

Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné

Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.