Hírek
2019. November 30. 09:30, szombat |
Belföld
Forrás: mti - Fotó: MTVA archívum
Kialakult a Fölszállott a páva középdöntőjének mezőnye
Újabb hat produkció jutott tovább a Fölszállott a páva idei gyerekévadának negyedik élő adásában péntek este, ezzel kialakult a középdöntők mezőnye.
A Duna Televízióban sugárzott műsorban tizenkét versenyzőt láthatott a közönség.
A táncos szólisták és táncospárok közül Sándor Benjámin Solt, a táncegyütteseknél a Szinvavölgyi Prücsök Néptáncműhely, az énekes szólisták és énekegyüttesek kategóriájában Ölveczky Emma, míg a hangszeres szólisták és zenekarok közül Maier Cseperke jutott tovább a középdöntőbe a zsűri pontjaival. Szabadkártyával juttatta tovább a zsűri Busai Borit és Makula Zoltánt, valamint a Szejke-Barka testvérpárt.
A zsűri tagja Sebestyén Márta Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes, Prima Primissima és UNESCO-díjas előadóművész; Salamon Beáta előadóművész, népi hegedű tanár, a Népművészet Ifjú Mestere, a Magyar Arany Érdemkereszt birtokosa; Kocsis Enikő Harangozó-díjas koreográfus, táncművész, a Szentendre Táncegyüttes, a Győri Lippentő és a Fitos Dezső Társulat művészeti vezetője; Eredics Gábor Kossuth-díjas népzenész, akadémikus, a Vujicsics Együttes vezetője, a Zeneakadémia tanára; Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas koreográfus, táncművész, A Magyar Nemzeti Táncegyüttes művészeti igazgatója, a Honvéd Együttes igazgatója.
A műsorban egy különleges produkciót, a fennállásának 30. évfordulóját jövőre ünneplő sepsiszentgyörgyi Háromszék Táncegyüttest láthatták a nézők. Az erdélyi együttes a Szerencsekrajcár című mesedarab részletét adta elő.
Az MTVA és a Hagyományok Háza, valamint szakmai partnere, az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület népzenei és néptáncos tehetségkutatóját idén is Morvai Noémi és Novák Péter vezeti.
A Fölszállott a páva gyerekévada jövő pénteken az első középdöntővel folytatódik. A szabadkártyák sorsáról a középdöntőkben már a nézők szavazhatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld
A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját
2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld
Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné
Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.
