Hírek
2019. Március 17. 12:08, vasárnap |
Külföld
Forrás: Shiri Zsuzsa, az MTI tudósítója jelenti:
Ketten életveszélyesen megsebesültek egy ciszjordániai fegyveres merényletben
Ketten életveszélyesen, egy harmadik izraeli pedig súlyosan megsebesült egy ciszjordániai fegyveres merényletben - jelentette a katonai rádió vasárnap.
A merénylő a szemtanúk beszámolója szerint az Ariel telepes városhoz vezető bekötő útnál, az ötös úton, a kereszteződésben elrabolt egy lőfegyvert egy ott őrködő katonától, majd tüzet nyitott egy buszmegállóban állókra, és továbbhajtott.
Később a Tel-Aviv felé vezető úton a következő, Avisár Giti nevű kereszteződésben is lövöldözött, majd továbbhaladt Barkan irányába. Az izraeli biztonságiak lezárták a környékbeli palesztin falvakhoz vezető bekötőutakat, valamint Barkan ipartelep kapuit, de egyelőre nem fogták el a terroristát.
A rádió tűzharcról számolt be Barkan ipartelep környékén. Az ötös utat lezárták a forgalom elől.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 23. 10:00, hétfő | Külföld
Szlovénia vasárnaptól korlátozza a tankolható üzemanyag mennyiségét
A szlovén kormány vasárnaptól korlátozza a benzinkutakon tankolható üzemanyag mennyiségét a megnövekedett kereslet miatt - jelentette be a kabinet.
2026. Március 23. 09:00, hétfő | Külföld
NATO-főtitkár: több mint húsz ország csatlakozott a Hormuzi-szoros biztonságáról szóló tervhez
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Külföld
Óriási tüntetést tartottak Prágában a Babis-kormány ellen
Andrej Babis (ANO) vezette hárompárti koalíciós kormány politikája ellen tiltakoztak Prágában.
2026. Március 21. 14:00, szombat | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok katonai értelemben már győzött
Donald Trump amerikai elnök szerint az iráni konfliktust katonai értelemben már megnyerte az Egyesült Államok, a NATO szövetségesek pedig nem akartak csatlakozni az iráni atomfenyegetés kiiktatásához.
