Hírek
2017. Augusztus 21. 18:38, hétfő |
Helyi sport
Forrás: szekesfehervar.hu
Kétszer verte Izlandot a magyar kosárlabda-válogatott Fehérváron
Szombaton és vasárnap is pályára lépett az Alba Regia Sportcsarnokban az Európa-bajnokságra készülő magyar férfi kosárlabda-válogatott.
Sztojan Ivkovics csapata a szintén Eb-résztvevő Izlanddal játszott két meccset, és mindkét nap szinte pontosan ugyanaz a végeredmény született. Előbb 81-66-ra, majd 82-77-re győztek a mieink, akik 1999 óta először jutotttak ki a kontinenstornára. Az Európa-bajnokság augusztus 31-én kezdődik, a magyar csapat Kolozsváron játssza csoportmeccseit.
A magyar válogatott fehérvári felkészülési mérkőzéseire sokan voltak kiváncsiak, még ha nem is telt meg a csarnok. Az Alba Fehérvár csapatából Keller Ákos tagja a válogatot keretnek, a center a kezdőcsapatban lépett pályára szombaton és vasárnap is. Nagy ováció köszöntötte őt is, és a napokban barcelonai szerződését intéző, a kispadon helyet foglaló, de be nem nevezett Hanga Ádámot is. Vele nagyon sokat erősödhet a válogatott, de így is kitettek magukért a játékosok, mert a második félidőben mindkét nap bedarálták a mozgékony izlandiakat.
Vojvoda Déávid 17, illetve 12 pontot szerzett, rajta kívül Allen Rosco, Perl Zoltán, és a vasárnapi meccsen Keller Ákos is ponterős volt. A két mérkőzés jól szolgálta a felkészülést, Sztojan Ivkovics pedig kiemelte, hogy Fehérvár jó házigazda volt, a válogatott csapatot szeretet és jó szurkolás fogadta.
A magyar csapat az Európa-bajnokságon a csportkörben Csehországgal, Romániával, Montenegróval, Spanyolországgal és Horvátországgal szerepel egy csoportban, a mérkőzéseit Kolozsváron játssza. Ha továbbjut a csoportból, amihez alighanem két győzelem kell, az egyenes kieséses szakaszban Isztambulban is pályára lép a nemzeti csapat. Ebben sokat segíthet(ne) Hanga, akivel kapcsolatban Ivkovics elmondta, az utolsó pillanatig várják, hogy játszik-e. Az Albacomp korábbi játékosa a spanyol Baskonia csapatából lapértesülések szerint ezekben a napokban igazol át a Barcelonához, ha az ezzel kapcsolatos teendői időben lezárulnak, részt vehet az Európa-bajnokságon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 23. 12:00, hétfő | Kék hírek
Hiába a névváltás: elkapták a trükkös tolvajpárost
Csak egy napra jöttek Magyarországra, de annál célzottabban: a román pár áruházról áruházra járva trükközött a kasszásokkal, és százezreket lopott el. A férfi még a nevét is megváltoztatta, de hiába.
2026. Március 23. 10:00, hétfő | Külföld
Szlovénia vasárnaptól korlátozza a tankolható üzemanyag mennyiségét
A szlovén kormány vasárnaptól korlátozza a benzinkutakon tankolható üzemanyag mennyiségét a megnövekedett kereslet miatt - jelentette be a kabinet.
2026. Március 23. 09:00, hétfő | Külföld
NATO-főtitkár: több mint húsz ország csatlakozott a Hormuzi-szoros biztonságáról szóló tervhez
2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen
Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
