Hírek
2017. December 16. 15:11, szombat |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
KÉSZÜLŐDÉS AZ ÜNNEPRE - ADVENT HARMADIK HÉTVÉGÉJE SZÉKESFEHÉRVÁRON

Advent harmadik hétvégéjén a csodálatos fényekkel kivilágított Belváros karácsonyi készülődésre várja a családokat, baráti társaságokat, kicsiket és nagyokat.
Zenével, mesékkel, játékkal, kézműves foglalatosságokkal töltődhetünk szombaton és vasárnap is. A programokra mindenkit szeretettel várnak.
Az adventi készülődésből nem hiányozhatnak a teljes szívvel és saját kézzel készített díszek, ajándékok. Szombaton délelőtt Advent a Rác utcában címmel maratoni kézműves hétvége kezdődik, egészen vasárnap délutánig mesteremberek tartanak foglalkozásokat a Kézművesek és a Mesterségek Házában.
A kivilágított mézeskalácsvárost a Hiemer-házban szombaton és vasárnap délután 15 és 19 óra között lehet megnézni, miközben a Gesztenyés udvarban karácsonyi fénybefőttek készülnek majd a Terembura Egyesülettel, lesz társasjátéksarok és „Sosemvolt mesék” foglalkozás is.
Szombaton délután 15 órakor kezdődik az idei Vízivárosi Advent záróprogramja: a 3-as és 4-es körzet intézményei együtt adnak műsort az iskola aulájában, a harmadik gyertyát Vargha Tamás államtitkárral, Székesfehérvár országgyűlési képviselőjével közösen gyújtja meg Molnár Tamás önkormányzati képviselő. Hagyományosan délután 16 órakor gyújtják meg a Püspöki palota Adventi udvarának a gyertyáját, ünnepi gondolatait tolmácsolja Spányi Antal megyés püspök.
A Városháza élő adventi naptára a hétvégére is tartogat meglepetéseket, a 16. és a 17. ablak este fél hatkor nyílik ki zenés-mesés-verses ajándékkal. A város adventi koszorújának harmadik gyertyáját vasárnap este 18 órakor Mészáros Attila alpolgármester és Ocskay Gábor, Fehérvár díszpolgára gyújtják meg.
A Zichy színpadon szombaton a Harmonia Garden, vasárnap pedig a Hang-Szín-Tér Művészeti Szakgimnázium és a Kodolányi János Főiskola jazz tanszakának hallgatói adnak koncertet. Az Adventi színpad hétvégi fellépői Hamvasi Mercédesz, Nyári Aliz és Nyári Edit, vasárnap Mits Marci és Horváth Dávid, majd a Kávészünet zenekar lesznek. A zenei programok közül Schoblocher Barbara & Jancsó Gábor kedvenc dalai akusztikus feldolgozásban várják a közönséget a Városi Képtárban vasárnap délután.
Vasárnap este 19.30-kor komolyzenei Karácsonyi koncert kezdődik a Szent István-székesegyházban az Alba Regia Szimfonikus Zenekar, a Hermann László Vonószenekar, a Primavera Kórus és az Alba Regia Vegyeskar előadásában, vezényel Drahos Béla.
Nincsen advent mese nélkül: vasárnap délelőtt az Igézőben a Pettson karácsonyát nézhetik meg a gyerekek. Vasárnap 14 órától mesejáték, kézműves foglalkozás, tánc, adománygyűjtés, nyereményjáték, majd közös gyertyagyújtás is lesz a Vörösmarty Színház adventi családi programján a kávézóban.
A hétvége csodája, adventi készülődése hétfőn is folytatódik: 19 órakor a Városházán kezdődik a Vershúron a Misztrál Együttessel című verses-zenés rendezvény a Fehérvári Versünnep döntőseinek és a Székelyföldi Varga Sándor Verstábor résztvevőinek a közreműködésével.
Advent harmadik hétvégéjén is mindenkit szeretettel várnak az egyházi, a városi és az intézményi programokra, ahol a fehérváriak együtt készülődhetnek a várva várt ünnepre.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 10:57, péntek | Külföld
\"Teljes lezárásra\" tettek felhívást a szerbiai egyetemisták
A szerbiai városok teljes lezárására szólították az embereket a hónapok óta tiltakozó szerbiai egyetemisták, akik pénteken egyebek mellett Belgrád, Újvidék és Nis blokádját tervezik.
2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá
Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni
2025. Július 03. 18:41, csütörtök | Életmód
Szeptemberben lesz a „Könnyek a Vízben” Segélykoncert, az adományozás tovább folytatódik
A nagy hőségre való tekintettel az ősz elejére halasztották a szervezők a „Könnyek a vízben” Segélykoncertet.
2025. Július 03. 16:43, csütörtök | PR
Időjósból időutazó: Németh Lajos a Szigetvári Várban kalandozott ,Vitézzé avatták
A Szigetvári Zrínyi Vár falai között barangolt a népszerű meteorológus Zrínyi Miklós nyomában. Hiteles, szórakoztató élményeken keresztül mutatta be elődjeink történelmi örökségét!