Hírek
2017. Június 20. 17:07, kedd |
Helyi
Forrás: szeretlekmagyarorszag.hu
Készülj kánikulára, egész héten forróság lesz
Hétvégén beköszönt az igazi homlokizzasztó kánikula a meteorológusok szerint - de már a most következő napokban is érdemes nagy melegre készülni.
Hétvégén beköszönt az igazi homlokizzasztó kánikula a meteorológusok szerint - de már a most következő napokban is érdemes nagy melegre készülni.
Szerdán a napos idő mellett többfelé már erőteljesebb lesz a gomolyfelhő-képződés, több tájegységünkön frissítő záporok, zivatarok is kialakulnak. Sokfelé feltámad az északias szél. A legmelegebb órákban 28-34 fokot mérhetünk, de a záporokat, zivatarokat követően átmenetileg visszaesik a hőmérséklet.
Csütörtökön folytatódik a kánikula, országszerte 30 és 35 fok közé melegszik a levegő. Csak néhol fordulhat elő egy-egy átmeneti felfrissülést hozó zápor a helyenként megélénkülő nyugatias szélben.
Pénteken és szombaton várható a legmelegebb, 36 fok is lehet.
Pénteken többfelé záporok, zivatarok érkezhetnek, a nyugatias szél is feltámad, erős, olykor viharos lökések is előfordulhatnak, de az ország nagy részén 30 és 36 fok közé melegszik a levegő.
Szombaton többnyire napos időre, 31-36 fokos kánikulára van kilátás.
Mi a teendő kánikulában?
- Ügyelj a fokozott folyadékbevitelre, és kerüld a koffeintartalmú italok túlzott fogyasztását, válassz kevésbé zsíros, könnyű ételeket.
- Vigyél magaddal palackban vizet!
- Figyelj a veszélyeztetett csoportokra: a kisgyermekekre, az idősekre, valamint a szív- és érrendszeri betegségben szenvedőkre. Az átlagosnál melegebb időjárás megterhelő az egészséges szervezetre is, bárkinél okozhat egészségi panaszokat, dekoncentrációt.
- 11 és 15 óra között lehetőség szerint húzódj árnyékba, ne napozz, és használj az utcán is fényvédő krémeket.
- A szabadtéren dolgozók, illetve a fesztiválokon szórakozók pedig bő, szellőző ruházattal és naptejjel védjék bőrüket a leégés ellen.
- SOHA NE HAGYJ gyermekeket, továbbá állatokat egyedül, bezárva parkoló autóban!
- Amikor csak teheted, keress hűtött, légkondicionált helyeket, ahol egy kicsit pihenhetsz.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:03, vasárnap | Kék hírek
Újabb gyanúsított a Szőlő utcai ügyben
Rendész bántalmazott a napokban egy fiatalkorú fogvatartottat a Budapesti Javítóintézetben, ezzel az úgynevezett Szőlő utcai ügy gyanúsítottjainak száma kilencre emelkedett a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészségen
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Életmód
Jónak lenni jó! - Egész napos műsorfolyammal zárul vasárnap a közmédia jótékonysági kampánya
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
