Városlista
2026. március 23, hétfő - Emőke, Botond, Ottó, Kartal

Hírek

2017. December 18. 07:32, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Jónak lenni jó! - Több mint 290 millió forint gyűlt össze

Jónak lenni jó! - Több mint 290 millió forint gyűlt össze

Több mint 290 millió forint gyűlt össze a közmédia Jónak lenni jó! jótékonysági akciójában vasárnap a Magyar Máltai Szeretetszolgálat javára.

A Demján Sándor Alapítvány úgy támogatta a kezdeményezést, hogy a beérkező magánfelajánlások összegét annak 50 százalékával megemelte, így minden adományozó támogatása másfélszer annyit ért.

Az OTP Bank az idei és a jövő évre 25-25 millió forintot, a Béres Gyógyszergyár Zrt. 10 millió forintot, a Mol Magyarország 12 millió forintot, a Gyermelyi Zrt. 7 millió forintot ajánlott fel. Egy budapesti cég 40 millió forint értékű könnyűszerkezetes, kulcsrakész ház megtervezését és felépítését vállalta egy nagycsalád számára. A 1350-es adományvonalon mintegy 39 millió forint gyűlt össze - mondta el Siklósi Beatrix, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) Nemzetiségi, Külhoni és Kiemelt Projektek Főszerkesztőségének vezetője vasárnap az MTI-nek.

Vaszily Miklós, az MTVA vezérigazgatója a Duna televízióban látható műsorban elmondta: a közmédia alapvető célja, hogy felkarolja, majd hagyománnyá nemesítse az olyan programokat, mint amilyen a Jónak lenni jó! is. Kiemelte, hogy a közmédiának olyan feladatokat kell találnia, amelyek a köz érdekét szolgálják, amelyek értéket teremtenek és mutatnak.

Az MTVA hatodik alkalommal rendezte meg a Jónak lenni jó! jótékonysági akciót, amely 2012-ben a Böjte Csaba szerzetes alapította Dévai Szent Ferenc Alapítványt mintegy 100 millió forinttal, 2013-ben a Katolikus Karitászt csaknem 120 millió forinttal, 2014-ben a Magyar Ökumenikus Segélyszervezetet 167 millió forinttal, 2015-ben a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálatot 225 millió forinttal, a Magyar Református Szeretetszolgálatot pedig tavaly mintegy 261 millió forinttal támogatta.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen

Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld

Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten

A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull

2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt

Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.