Hírek
2011. Július 29. 14:25, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Jön a 240-es svájci frank árfolyam?

Elemzők szerint 240 forint is lehet a harmadik negyedévben a svájci frank árfolyama, akkor is, ha nem romlik tovább jelentősen a piaci hangulat.
Az alpesi deviza - mint menedék deviza – folyamatosan tovább erősödik az euróval szemben. Ma reggelre a keresztárfolyam az 1,14-es szint fölött van és közben már egy svájci frankért több mint 235 forintot kérnek a bankközin.
Hiába túlértékelt a frank, egy ideig ne számítsunk jelentős gyengülésre - mondta Török Zoltán a Raiffeisen Bank vezető elemzője a portfolio.hu-nak. Az árfolyamrögzítés nem rossz módszere a devizahitelesek megsegítésének még akkor sem, ha egyébként inkább a problémák szőnyeg alá söprésének mondható. Török szerint Európa megúszhatja további államcsődök nélkül a következő éveket, de ehhez sok változáson kell keresztülesni.
A Raiffeisen Bank vezető elemzője rövidtávon nem is tudta sok jóval biztatni a devizahiteleseket: ameddig Európa - és mostanában az Egyesült Államok - adósságproblémája fennmarad, addig a svájci frank is felértékelt lesz. Márpedig az adósságprobléma nem orvosolható hosszú évekig. Mindazonáltal a jelenlegi túlértékeltsége a svájci franknak a következő hónapokban enyhülhet valamelyest. Ősszel a 210-220-as szintig mehet le az árfolyam.
Annyiban azonban optimista a szakértő, hogy további gyors felértékelődést sem tart valószínűnek. A frank erősödésének jelenleg két technikai gátja van, az egyik a középtávú erősödő trendcsatorna széle, a másik pedig a korábbi történelmi rekord árfolyam szint. Ez az euró és a svájci frank viszonylatában valamivel az 1,14-es jegyzés alatt található. A paritás eléréséhez még több mint 10 százalékot kellene erősödni a franknak, és az elmúlt évek felértékelődési ütemének fennmaradásával is csak 2012 végére valósulhatna meg.
Az elmúlt hónapok statisztikái alapján már jól látható a gazdaság lassulása, a romló külkereskedelmi mérleg, a lassuló konjunktúra. Ebben a tekintetben már most is problémát jelent az erős frank. Sajnos jelenleg a frank az egyetlen igazi menedék-deviza, miután a dollárra rávetül az Egyesült Államok adósság-leminősítésének árnya, a japán jen túlzott erősödését pedig néhány hónappal ezelőtt jegybanki intervencióval állították meg.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán
2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá
Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni
2025. Július 04. 08:03, péntek | Belföld
Hőség - Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása
A Balaton erős párolgása miatt az elmúlt egy hétben már 4 centimétert csökkent a tó átlagos vízállása - közölte a HungaroMet Zrt. pénteken a honlapján.
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.