Városlista
2025. február 5, szerda - Ágota

Hírek

2025. Január 05. 09:12, vasárnap | Külföld
Forrás: MTI

Joe Biden Elnöki Szabadság-érdemrendet adományozott Soros Györgynek

Joe Biden Elnöki Szabadság-érdemrendet adományozott Soros Györgynek

Az Egyesült Államok legmagasabb polgári kitüntetésével ismerte el Joe Biden elnök közismert személyiségek tevékenységét szombaton, köztük Soros György, Hillary Clinton, Ralph Lauren és Denzel Washington munkáját.

Az Elnöki Szabadság-érdemrendet 19 embernek ítélte oda a leköszönő elnök. A Fehér Ház közleménye szerint a 19 kitüntetett olyan nagyszerű vezető, aki Amerikát és a világot jobb hellyé tette.

Soros György befektető, Hillary Clinton volt külügyminiszter, Ralph Lauren divattervező, és Denzel Washington színész mellett a kitüntetettek között van Michael J. Fox színész, Bono zenei előadó, Earvin "Magic" Johnson korábbi kosárlabdázó, Lionel Messi labdarúgó és Robert F. Kennedy egykori igazságügy-miniszter és szenátor, valamint Jane Goodall kutató.

Hillary Clinton, egykori First Lady, volt külügyminiszter, és 2016-os demokrata elnökjelölt méltatásában az olvasható, hogy "több évtizedes a köz érdekében végzett munkájával többször történelmet írt".

A magyar származású Soros György méltatásaként az szerepel, hogy "alapítványainak hálózatán, és partnerein, valamint több mint 120 országban indított programjain keresztül Soros olyan globális kezdeményezésekre összpontosít, amelyek erősítik a demokráciát, emberi jogokat, oktatást és társadalmi igazságosságot". Az üzletember nevében fia, Alex Soros vette át a kitüntetést Joe Bidentől a Fehér Házban rendezett ünnepségen.
A politikai baloldalhoz sorolt milliárdos vállalkozó kitüntetését több amerikai konzervatív személyiség bírálta. Elon Musk vállalkozó, a január 20-án hivatalba lépő Donald Trump adminisztrációjának kijelölt tagja a közösségi médiában közzétett bejegyzésében "paródiának" nevezte Soros György kitüntetését.

Címkék: biden

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 03. 06:00, hétfő | Külföld

Donald Trump végig viszi a Mexikóval, Kanadával és Kínával szemben már bejelentett vámokat

Az Egyesült Államok február 4-től, keddtől alkalmazni fogja a Mexikóval, Kanadával és Kínával szemben korábban bejelentett vámokat - olvasható Donald Trump elnök helyi idő szerint szombati keltezésű rendeletében.

2025. Február 02. 08:33, vasárnap | Külföld

Járókelők is meghaltak a Philadelphiában történt légikatasztrófa következtében

A Philadelphiában lezuhant repülő utasai mellett az utcán tartózkodók között is van halálos áldozata az amerikai nagyvárosban péntek este történt repülőbalesetnek - közölték helyi illetékesek szombaton.

2025. Február 02. 08:31, vasárnap | Külföld

Kína elutasítja az Egyesült Államok újonnan bevezetett vámintézkedéseit és ellenlépéseket ígér

Kína határozottan elutasítja az Egyesült Államok döntését, miszerint további 10 százalékos vámot vet ki a Kínából importált árukra, és megfelelő ellenintézkedéseket fog tenni - közölte a kínai kereskedelmi minisztérium.