Hírek
2024. Május 24. 09:07, péntek |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Járdafelújítások – az Ybl lakótelepen már elkészült, a Zichy ligetben ősszel kezdődik a beruházás
Elkészült az Ybl Miklós lakótelepet átszelő egyik járda felújítása és mellette az Ybl Miklós-mellszoborhoz vezető kisebb járdaszakasz.
A Zichy ligetben is várható hasonló, ennél nagyobb léptékű beruházás, ami várhatóan ősszel kezdődik. Erről dr. Kovács Zsoltné, a terület önkormányzati képviselője adott tájékoztatást.

A járdafelújítások a mindennapi életünket, biztonságos és komfortos közlekedésünket érintő beruházások.
Dr. Kovács Zsoltné önkormányzati képviselő két ilyen fontos fejlesztésről számolt be a választókörzetét érintően. Elmondta, hogy szeretett volna méltó környezetet kialakítani az Ybl lakótelepen található Ybl Miklós-mellszobornak.
Székesfehérvár polgármestere, dr. Cser-Palkovics András segítségével néhány hete felújították a lakótelepet átszelő, a Mészöly Géza utcát és a Mátyás király körutat összekötő járdát, majd elkészült az Ybl-mellszobrot és a járdát összekötő, rövid, térköves járdaszakasz is, mellé pedig növényeket, főként hortenziákat telepítettek. A műalkotást szintén felújították, megtisztították.

Hasonló, ám ennél nagyobb léptékű beruházás lesz a Zichy ligetben az ügyvédi irodák melletti járda felújítása, melyről még februárban, a költségvetés elfogadásával döntés született.
A járda térköves lesz, a pincéknél aszfaltréteget fektetnek le és megoldják a vízelvezetést is – mindezt úgy, hogy kellő figyelmet fordítanak majd a közeli fák gyökérzetére.
A képviselő hozzátette, a járda rendszerint nagy forgalmat bonyolít az augusztusi ünnepségek ideje alatt a Táncház irányába, ezért a rendezvény biztonságos lebonyolítása érdekében a beruházást csak ősszel fogják elkezdeni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:03, vasárnap | Kék hírek
Újabb gyanúsított a Szőlő utcai ügyben
Rendész bántalmazott a napokban egy fiatalkorú fogvatartottat a Budapesti Javítóintézetben, ezzel az úgynevezett Szőlő utcai ügy gyanúsítottjainak száma kilencre emelkedett a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészségen
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Életmód
Jónak lenni jó! - Egész napos műsorfolyammal zárul vasárnap a közmédia jótékonysági kampánya
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
