Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2011. November 10. 14:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Újabb kilenc sérült tér haza

Újabb kilenc sérült tér haza

Újabb kilenc sérült tér haza Egyiptomból, miután csütörtök délelőtt felszállt Hurghadából az őket Magyarországra szállító repülőgép – közölte a Miniszterelnökség.

A Best Reisen utazási iroda szerint az Egyiptomban balesetet szenvedett autóbusz sofőrje rendelkezett a szükséges vezetői engedéllyel, a jármű pedig kifogástalan műszaki állapotban volt.

Ezzel a géppel tér haza Budapestre az Országos Mentőszolgálat műveleti igazgatója is. Kairóban még egy súlyos sérült és kísérője tartózkodik, gépük előreláthatóan csütörtök délután indul Kairóból, és este érkezik Budapestre – olvasható a közleményben.

Hozzátették, valamennyi eddig hátra maradt személyi ingóságot az utazási iroda charter gépével szerdán hazaszállítottak, és a csomagok kiosztását is az utazási iroda szervezi meg. A 11 holttest hazaszállítása folyamatban van, a Miniszterelnökség erről az AN–26-osok magyarországi landolása után ad tájékoztatást – írták.

Volt jogosítványa a sofőrnek

A Best Reisen közleményében azt írta: az autóbusz kifogástalan műszaki állapotban volt, minden engedéllyel rendelkezett, illetve az autóbuszt vezető sofőrnek megvolt a szükséges vezetői engedélye. Úgy fogalmaztak: a baleset körülményeit a hivatalos vizsgálat fogja tisztázni, addig minden egyéb, az autóbusz műszaki állapotával és a sofőrrel kapcsolatos hír találgatásnak minősül.

Az MTI Hírcentrum tudósítója szerdán arról számolt be, hogy helyi lapok információi szerint az őrizetbe vett férfit nem is regisztrálták sofőrként az illetékes minisztériumban, ezért a szállítást szervező irodát, az Eastmar Travelt elmarasztalják. A buszon olyan készülék sem volt, amely a sebességhatár túllépésére figyelmeztette volna a vezetőt, holott ez is kötelező.

A turisztikai miniszter azt nyilatkozta, hogy a legmagasabb büntetés kiszabását szorgalmazza a vétkes sofőrrel szemben, ami hét év elzárást jelenthet – hangzott el a hírműsorban. A vasárnapi hurghadai balesetben 11 magyar meghalt, 29-en pedig megsérültek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.

2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld

Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit

Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel