Hírek
2023. Február 05. 11:20, vasárnap |
Belföld
Forrás: OMSZ
Itt az új szélrekord - 130 km/órás szél fújt a Kab-hegyen
Tegnap nem sok helyen fordultak elő viharosnál gyengébb széllökések, sőt erősen viharosak (>90 km/h) is szép számmal kifutottak - írja az OMSZ.
TOP10-es listára csak 100 km/h felett lehetett felkerülni, a legerősebb széllökést (talán nem is olyan meglepő módon) a Kab-hegyen mérték, ahol csaknem 130 km/h-val süvített az orkán erejű északi légmozgás.
Ezzel pedig letaszította a dobogó 1. fokáról az eddigi csúcstartó János-hegyet, ahol 2020-ban mértünk 124 km/h-t.

A szél sajnos jelentős károkat okozott, több helyen áramkimaradások voltak, fák, villanyoszlopok dőltek ki. A Balaton pedig rendesen "behullámosodott".
A hideg levegő elárasztotta hazánkat, ahogyan ezt tapasztaljuk is. Jelenleg is országszerte fagy.
A tegnapihoz képest ma már lényegesen gyengébb lesz a szél, de azért élénk, erős széllökésekre ma is készülni kell, ami hőérzetünket csak tovább rontja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld
Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban
Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.
2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld
31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények
Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények
2026. Március 25. 08:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy ukránbarát kormány háborúba viszi az országot
2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld
Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak
Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.
