Hírek
2018. Január 30. 19:13, kedd |
Sport
Forrás: feol.hu
Isztambulban az albások
Az Alba kosarasai remek pozícióból, 3-1-es mérleggel várják a Demir Insaat elleni derbit az Európa Kupában.
December 20-án, a litván Kédainiai városában hosszabbításos, 90-87-es vereséggel kezdte az újabb csoportkört az Alba, azóta győzelmek következtek zsinórban. A Demir Insaat együttesét rossz első félidő után kiváló másodikkal legyűrték 74-72-re, az Egis Körmendet idegenben múlták felül 85-77-re, múlt kedden pedig itthon gyűrték le a balti BC Nevezist, 88-80-ra.
Szerdán este Isztambulban lépnek pályára a kék-fehérek, vezetőedzőjük, Dzunic Branislav pontosan tudja, nem vár rájuk könnyű összecsapás.
– A Demir Insaat nagyon erős együttes. Fehérváron sikerült legyőznünk őket, egylabdás mérkőzésen. Ugyanazokat a hibákat nem követhetjük el, mint tettük otthon, az első játékrészben közel húsz ponttal vezettek a látogatók. Remek második félidei játékkal fordítottunk. Ha megint hagyjuk őket elmenni, Törökországban biztosan nem tudunk visszajönni, tehát végig koncentrált, fegyelmezett játékot kell nyújtanunk. A játék minden elemében kimagasló teljesítményre, extra produkcióra lesz szükségünk mindkét palánknál. Az eredmények nagyon szerencsés alakulása esetén akár két vereséggel is továbbjuthatunk, de nem ebben gondolkodunk. Győzni szeretnénk Isztambulban is – közölte az albás vezetőedző, Dzunic Branislav.

A csapatkapitány, Lóránt Péter reméli, jó eredménnyel térnek haza a török városból.
– A ZTE ellen kimondottan jól játszottunk, megérdemelten győztünk a hétvégén. A zalaiak harcoltak, nem adták fel, a legjobbunkat kellett nyújtanunk a sikerhez. A törökök ellen is nagyon jó produkcióra lesz szükségünk a sikerhez. Bízom a csapatban.
Az utolsóként érkező amerikai légiós, Sir’Dominic Pointer bokája kifordult a hétvégi, Zalakerámia ZTE elleni, Gáz utcai összecsapáson.
A kosaras cserét kért, majd a végjátékban visszatért ugyan, de a lábát végig fájlalta. Azóta nem edzett a társakkal, játéka kérdéses. A hátvéd a csapattal tartott a Boszporusz partjára, a derbi előtt derül ki, pályára léphet-e, vagy sem.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 06:49, hétfő | Sport
Vb-2026 - Egyiptom történelmi győzelmet aratott Új-Zéland felett
Az egyiptomi válogatott megszerezte története első győzelmét a labdarúgó-világbajnokságokon, mivel vasárnap a G csoport vancouveri mérkőzésén hátrányból fordítva 3-1-re felülmúlta Új-Zélandot.
2026. Június 20. 09:00, szombat | Sport
Vb-2026 - Kikapott a braziloktól, Haiti az első búcsúzó
2026. Június 19. 07:26, péntek | Sport
Vb-2026 - Svájc - Bosznia-Hercegovina 4-1
2026. Június 19. 07:20, péntek | Sport
Vb-2026 - Katar ellen szerezte meg története első győzelmét Kanada
A társházigazda kanadai válogatott megszerezte története első győzelmét a labdarúgó-világbajnokságokon, mivel csütörtökön 6-0-ra felülmúlta a vancouveri mérkőzést kilenc játékossal befejező katari csapatot.
