Hírek
2018. Január 12. 10:57, péntek |
Belföld
Forrás: ugyeszseg.hu - fotó: police.hu
Iszonyú részletek derültek ki a pásztói csecsemőgyilkosságról (+18)

Élve született a csecsemő, akit több darabban találtak meg Pásztón. A gyanú szerint az újszülöttet anyja ölte meg.
Indítványt tett annak a nőnek az előzetes letartóztatására a Nógrád Megyei Főügyészség, aki a megalapozott gyanú szerint megölte újszülött gyermekét Pásztón.
A gyanú szerint a gyanúsított az év első napjaiban Pásztón életképes, legalább 37 hetes terhességből származó gyermeket szült, majd az újszülött csecsemő életét kioltotta.
A gyermek fejét később egy kutya találta meg, az előzetes igazságügyi orvosszakértői vélemény szerint a csecsemő élve született, a fej és a nyak több részén sérülések, valamint elmozdulásos koponyacsont törés is észlelhető volt a vizsgálat során.
A gyanúsított cselekménye az eljárás jelenlegi szakaszában tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntett megállapítására alkalmas.
Az ügyészség indítványa szerint a bűncselekmény tárgyi súlyára figyelemmel – a büntetés nagysága, a kiszabható tíz évtől húsz évig terjedő, vagy életfogytig tartó szabadságvesztés miatt – magalapozottan feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén a gyanúsított megszökne vagy elrejtőzne, így az eljárási cselekményeknél a jelenléte az előzetes letartóztatásának elrendelése nélkül nem lenne biztosítható. Ugyancsak feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén a gyanúsított a tárgyi bizonyítási eszköz elrejtésével vagy megsemmisítésével a bizonyítási eljárást megnehezítené.
A kényszerintézkedés tárgyában a Salgótarjáni Járásbíróság pénteken délelőtt dönt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán
2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá
Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni
2025. Július 04. 08:03, péntek | Belföld
Hőség - Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása
A Balaton erős párolgása miatt az elmúlt egy hétben már 4 centimétert csökkent a tó átlagos vízállása - közölte a HungaroMet Zrt. pénteken a honlapján.
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.