Városlista
2026. augusztus 7, péntek - Ibolya

Hírek

2017. Július 31. 19:09, hétfő | Helyi önkormányzati
Forrás: okkfehervar.hu

Isten hozott, ülj le kicsit közénk!

Isten hozott, ülj le kicsit közénk!

Ma kezdődött a Székesfehérvár-Öreghegy Rk. Plébánia Karitász Csoportjának napközis tábora a plébánia közösségi termeiben.

Az adományoknak és a különböző támogatásoknak köszönhetően összesen 36 gyermek napközbeni ellátása, valamint kulturált, tartalmas kikapcsolódása biztosított. A táborozó gyermekeket az első napon Deák Lajosné önkormányzati képviselő látogatta meg.

Kézműves és drámapedagógiai tábor vette kezdetét a mai nappal az Öreghegyi Plébánia közösségi termeiben. A Székesfehérvár-Öreghegy Rk. Plébánia Karitász Csoportjának szervezésében évek óta hagyományosan megrendezésre kerülő tábor részleteiről Kádár Sándorné karitászcsoport vezető számolt be.

Elmondta, hogy pedagógusok bevonásával zajlanak a foglalkozások; a kézműves programokat a Szárazréti Óvoda egyik óvónője, míg a drámafoglalkozásokat a Vasvári Pál Gimnázium egyik tanára vezeti. Beszélt arról, hogy a gyerekek reggelit és ebédet kapnak, utóbbit a Zentai Úti Általános Iskolában fogyasztják el. Ezt, valamint a foglalkozásokhoz szükséges alapanyagokat is ők biztosítják a gyermekek részére.

Pénteken Veszprémbe kirándulnak majd, ahol az állatkertbe, a várba, valamint a Szent Mihály-székesegyházba látogatnak el; természetesen ennek költségeit is a karitászcsoport biztosítja.

Beszámolt arról, hogy július elején szintén az ő szervezésükben Zánkán is lezajlott már egy családos tábor. Itt nem csak gyerekeket nyaraltattak, hanem egész családokat: fehérvári nagycsaládosok, illetve gyermekeiket egyedül nevelő szülők vehettek részt rajta csemetéikkel együtt. Ennek költségeit teljes mértékben a karitászcsoport finanszírozta, adományokból, pályázatokból, illetve különböző támogatásokból fedezve. Összesen 12 család nyaralását biztosították napi háromszori érkezéssel, szállással és a különböző szabadidős programokkal a heti táborozás folyamán.

A táborozókat az Öreghegyen az első napon Deák Lajosné önkormányzati képviselő látogatta meg. Mint elmondta, a székesfehérvári gyerekek számos városi tábor közül válogathatnak, és sok lehetősége van a szülőknek arra, hogy megtalálják azt a helyet, ahol a nyári szünetben értékes időt tudnak eltölteni gyermekeik.

Beszélt arról, hogy itt Öreghegyen is már évek óta zajlik ez a napközis tábor, amit a karitászcsoport szervez számos önkéntes segítségével; pedagógusok, nevelők, nagymamák bevonásával. Mint kiemelte, az ilyen városrészi táborokat azért is támogatja az önkormányzat, mert a gyermekek abban a közösségben érzik jól magukat, amit ismernek. Ezek erősítése pedig a városhoz való kötődés szempontjából elengedhetetlen.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 06. 17:00, csütörtök | Életmód

Egy rájából származó molekula daganatellenes hatását vizsgálták szegedi kutatók részvételével

Egy rájából és egy dél-amerikai békából származó molekulahibrid daganatellenes hatását vizsgálták a Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SZBK) munkatársainak részvételével

2026. Augusztus 06. 14:00, csütörtök | Külföld

Vörös riasztás van Horvátországban, két folyó napokon belül kiszáradhat

A legmagasabb, vörös fokozatú hőségriasztást adtak ki szerdára és csütörtökre egész Horvátországra.

2026. Augusztus 06. 11:00, csütörtök | Életmód

Egy hétvége alatt több turista érkezett Montenegróba, mint ahány lakosa van az országnak

Több mint 632 ezer utas lépte át Montenegró határait a múlt hétvégén, vagyis három nap alatt többen érkeztek az országba, mint ahányan a legutóbbi népszámlálás szerint az országban élnek - közölte a montenegrói rendőrség.

2026. Augusztus 06. 07:00, csütörtök | Belföld

Jövő héten kedden lehet a köztársasági elnök választás

A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.