Hírek
2019. Október 08. 07:24, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Ismét szállítható friss sertéshús Szerbiába
Több mint egy éves tárgyalássorozat eredményeként Szerbia ismét megnyitotta piacát a magyar friss sertéshús előtt - tette közzé honlapján a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).
Szerbia - számos más országhoz hasonlóan - az afrikai sertéspestis (asp) tavaly áprilisi megjelenését követően zárta le piacát a magyar sertéstermékek előtt. Az exportot lehetővé tévő állategészségügyi bizonyítványról szeptember végén született megállapodás. Ennek értelmében ismét szállíthatnak az úgynevezett fertőzött területen kívül működő magyar vállalkozások friss húst Szerbiába. Egy hazai vállalkozás már jelezte szállítási szándékát, így várhatóan hamarosan elindul az első szállítmány - írták.
A szerb társhatósággal folytatódnak a tárgyalások annak érdekében, hogy az engedélyt kiterjesszék a húskészítményekre, valamint az élő sertésre is. A magyar főállatorvos emellett több, úgynevezett harmadik országgal (például Dél-Korea, Japán) folytat egyeztetéseket hasonló kedvezmények elérése érdekében.
A közlemény kitér arra is, hogy a korábbi egyeztetések eredményeként Albánia, Georgia (Grúzia) és Hongkong egyáltalán nem vezetett be korlátozásokat, míg például Chile, Kanada, az USA, Macedónia, Montenegró, Szingapúr és Vietnám bizonyos területekre és termékkörökre korlátozta az intézkedéseket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen
Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld
Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten
A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.
