Hírek
2011. Szeptember 19. 14:21, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Ismét megállnak a villamosok a Margitszigetnél
A felújítási munkák újabb szakasza fejeződött be a Margit hídon.
Hétfőtől ismét birtokba vehetik a gyalogosok a híd északi járdáját, bár korlátozások lesznek még a hídon a díszkivilágítás építésének befejezéséig és az állványok bontása során. Az északi járda részleges átadásával újból megállnak a nagykörúti 4-es és 6-os villamosok a Margitszigetnél.
A Budapesti Művelődési Központ (BKK) tájékoztatása szerint a Margit híd északi járdájának gyalogos útvonalát átmenetileg a kerékpárút helyén jelölték ki a – a sávot ezért a kerékpárosok még nem vehetik birtokba, továbbra is az útpályán kijelölt piktogramok mentén lehet biciklizni a hídon. A korlátozás oka, hogy a díszkivilágítási munkák befejezéséig a járda egyes szakaszain állványok maradnak, ezért várhatóan október elejéig a járdafelület nem használható teljes szélességben. A díszkivilágítási munkák végeztével és az állványok eltűnésével októbertől átadják majd a kétirányú kerékpárutat is az északi járdán. A kerékpáros kapcsolatok javítására az északi járdán vezetett kerékpárútról a budai hídfőben levezető kerékpáros rámpát a civil szervezetektől érkezett jogos kritikák nyomán a kivitelezővel átépítették, így a korábbinál kevésbé lejtős és szélesebb rámpát használhatnak majd a híd felől a Széll Kálmán tér irányában továbbhaladó biciklisek.
Szintén fontos változás, hogy az északi járda részleges átadásával újra megállhatnak a 4-es és 6-os villamosok a Margitszigetnél, 2011. szeptember 19-én, hétfőn üzemkezdettől. A villamosmegállókból jelzőlámpával védett gyalogátkelőhelyen keresztül közelíthetik meg az utasok a szigetet. Bár a villamosközlekedés folyamatos, a nagykörúti villamosok pedig épp a BKK kezdeményezése nyomán éjjel-nappal közlekednek, mégis néha előfordul autóbusz-pótlás a 4-es és 6-os villamosok vonalán. A híd évekkel ezelőtti tervezésekor nem jutott kellő figyelem a villamospótló autóbuszok megállójának kialakítására, így a kétirányú kerékpárút végig közvetlenül a járda mellett húzódik. Emiatt biztonsági okokból – a kerékpárútra leszálló vagy ott várakozó utasok okozta balesetveszély miatt – nem jelölhető ki itt megállóhely a Buda felé a rendkívüli helyzetekben közlekedő villamospótló autóbuszok számára. Ezen ritka esetekben a Margitsziget a hídfők felől gyalogosan, illetve a 26-os autóbuszra átszállva lesz megközelíthető.
A Margit híd felújítási munkái a hatósági határozatok nyomán többször bővült tartalmú díszkivilágítási munkák végleges befejezésével folytatódnak a következő hetekben, melynek végével az északi járdát végleges és teljes kialakításában adják majd át a forgalomnak.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld
A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját
2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld
Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné
Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.
