Hírek
2017. Augusztus 09. 16:35, szerda |
Helyi
Forrás: baratsagmozi.hu
Indul az évad a Barátság moziban
Rövid nyári szünet után augusztus 21-én, hétfőn 18 órakor a Kisvárosi gyilkosok című dán fekete komédiával indul az évad a Barátság moziban.
Az újdonságok mellett augusztusban is vetítik az év egyik sikermoziját, a Kincsem című magyar kalandfilmet és a Testről és lélekről című, a Berlinalén Arany medvével jutalmazott magyar játékfilmet.
A város művészmozija másfél hónapos nyári szünetet tartott, amelynek során ezúttal a filmszínház közönség által talán kevésbé látható része, a gépterem újult meg. A szünet után egy dán fekete komédiával, a Kisvárosi gyilkosokkal indul az évad: a történetben két kisvárosi lúzer szeretne megszabadulni a feleségétől, de lehet, hogy erre nem az interneten rendelt orosz bérgyilkosok alkalmazása a legjobb módszer… A nyitónap másik filmje is egy vígjáték: a Bébibumm című francia alkotásban anya és lánya egyszerre kerül áldott állapotba.
A további napokban az Elválaszthatatlanok című olasz filmdrámát, az Atomszőke című amerikai akcióthrillert, a Swingerklub című dán és az Ötven tavasz című francia romantikus komédiát, valamint a Mérgezett egér című osztrák-német vígjátékot láthatja a közönség.
A művészmozi közkívánatra visszahozza ez elmúlt időszak nagy sikereit, a Kincsem című magyar kalandfilmet, Enyedi Ildikó Testről és lélekről című játékfilmjét és a Gemenc – Az árterek világa című magyar természetfilmet is.
A Barátság mozi az őszi évadban is igényes magyar és külföldi – elsősorban európai – művész- és dokumentumfilmekkel, animációs alkotásokkal várja a közönséget. Szeptembertől újra rendszeresen, kedvezményes áron ajánl filmeket iskolai csoportoknak és óvodáknak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Február 05. 15:00, csütörtök | Sport
Emlékévvel és kiállítással tisztelegnek a száz éve született Grosics Gyula előtt
Grosics Gyula születésének századik évfordulóján, a róla elnevezett újbudai általános iskolában Lomnici Zoltán, az Aranycsapat Testület elnöke meghirdette szerdán a Grosics100 emlékévet.
2026. Február 05. 14:00, csütörtök | Külföld
Donald Trump: rendkívül jó a személyes viszonyom a kínai elnökkel
Donald Trump amerikai elnök kijelentette szerdán, hogy \"rendkívül jó személyes kapcsolat\" fűzi Hszi Csin-ping kínai elnökhöz, és mindketten tudatában vannak annak, hogy mennyire fontos, hogy ez így is maradjon.
