Városlista
2025. július 5, szombat - Sarolta, Emese

Hírek

2018. Február 02. 15:01, péntek | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

IN MEMORIAM DR. TORNAI ÁGNES - ELHUNYT AZ IFJÚSÁGORVOSLÁS FŐORVOSA

IN MEMORIAM DR. TORNAI ÁGNES - ELHUNYT AZ IFJÚSÁGORVOSLÁS FŐORVOSA

Szomorú hír érkezett: kedden elhunyt Dr. Tornai Ágnes, az ifjúságorvoslás lelkes, fáradhatatlan főorvosa. Családja, barátai és ismerősei mellett a városi közösség is fájó szívvel búcsúzik.

Dr. Tornai Ágnes főorvos 1963-ban szerezte meg orvosi diplomáját summa cum laude minősítéssel. Az Orvostudományi Egyetem elvégzése után a Fejér Megyei Kórházba került, ahol eleinte mint segédorvos dolgozott, majd szakképesítése megszerzése után szakorvosi munkakört töltött be. 1972-ig a csecsemő-és gyermekosztályon volt alorvos, majd 1983-ig az újszülött osztályon adjunktus, később főorvos. 1984 februárjától a Székesfehérvár Városi Tanács VB. Egészségügyi Osztályának csoportvezető gyermekgyógyász főorvosi tisztét látta el.

Több mint ötven évet dolgozott az egészségügyben. Az ifjúságorvoslást szívén viselte, a gyerekekhez mindig szeretettel fordult munkája során. Az iskola-egészségügy, a szűrővizsgálatok fontosságát hangsúlyozta, lelkiismeretes munkával, érdeklődéssel fordult fiatal pácienseihez. Székesfehérvár városa tavaly dr. Tornai Ágnes gyermekgyógyász szakorvost, az iskola-egészségügyi szolgálat aktív és egyben fáradhatatlan vezető főorvosát a „Székesfehérvár Egészségügyéért” díjjal ismerte el.

A család, a barátok, a fiatal ellátottak és Székesfehérvár város közössége búcsúzik fájó szívvel Dr. Tornai Ágnestől.

szekesfehervar.hu

Címkék: egészség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 04. 21:48, péntek | Helyi

Áram nélkül maradt pénteken délelőtt Csehország jelentős része

Áram nélkül maradt péntek délelőtt és kora délután Csehország jelentős része - közölte az országos villamos hálózatot felügyelő vállalat (CEPS).

2025. Július 04. 20:15, péntek | Külföld

Illegális bevándorlás - Donald Trump: a mezőgazdaságban dolgozó migránsokkal kivételt lehet tenni a kitoloncolások alól

Donald Trump kivételt helyezett kilátásba a mezőgazdasági vállalkozásoknál dolgozó migránsok esetében a kitoloncolások alól - az elnök ezt a szándékát Ohio államban tartott ünnepi beszédében jelezte.

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán

2025. Július 04. 10:57, péntek | Külföld

\"Teljes lezárásra\" tettek felhívást a szerbiai egyetemisták

A szerbiai városok teljes lezárására szólították az embereket a hónapok óta tiltakozó szerbiai egyetemisták, akik pénteken egyebek mellett Belgrád, Újvidék és Nis blokádját tervezik.