Városlista
2026. március 25, szerda - Irén, Írisz, Lúcia

Hírek

2021. Augusztus 07. 07:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Idén is szerveznek tanszergyűjtést nagycsaládosoknak

Idén is szerveznek tanszergyűjtést nagycsaládosoknak

Ismét tanszergyűjtő akciót indít a Nagycsaládosok Országos Egyesületével (NOE) közösen az Auchan.

A szervezők az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményükben azt írták: az áruházlánc tapasztalatai alapján a családok füzetet, írószert és papírárut évente akár többször is, iskolatáskát és tolltartót pedig két-három évente vásárolnak az iskolás gyerekeknek. Különösen nehéz a helyzete azoknak a családoknak, ahol több gyerek iskolakezdésére kell felkészülni.

Az Auchan Magyarország idén negyedik alkalommal kéri vásárlóit, hogy vegyenek egy-két termékkel többet, és a NOE segítségével ezek a tanszerek oda kerülnek, "ahol a legnagyobb szükség van rájuk". A tavalyi akcióhoz hasonlóan - a vállalati önkéntes programban - az áruházlánc munkatársai is segíthetik majd a gyűjtést.

A gyűjtés szeptember 11-ig tart, azt kérik, hogy a segíteni szándékozók az áruházakban kihelyezett iskolatáskában helyezzék el a felajánlott tanszereket.

Tavaly 65 ezer tanszerből 1700 többgyermekes családnak jutott iskolakezdési csomag - tudatták, hozzátéve: hasonló eredményeket várnak az idei akciótól is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld

31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények

Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények

2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld

Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak

Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.

2026. Március 24. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel és Kijev összefogott ellenük