Hírek
2019. Március 23. 07:52, szombat |
Sport
Forrás: szekesfehervar.hu
Hosszabbításban győzött, szépített a párharcban a Fehérvár AV 19
2-1-re legyőzte az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban a Volán a Salzburgot az EBEL negyeddöntőjének ötödik mérkőzésén, ezzel életben tartotta továbbjutási esélyét Hannu Jarvenpaa együttese.
Az állás 3-2, tehát még kettőt kell nyerni a legjobb négy közé jutásért.
Az első derbin elért fehérvári sikert sorozatban három osztrák diadal követte, így mindenképpen be kellett húznia az ötödik meccset a Fehérvár AV 19-nek.
Ahogy másfél hete, úgy most is a Volánnak sikerült betalálnia először, ezúttal azonban már alig több mint öt perc után megtört a jég, ekkor Caruso szerezte meg a vezetést a Salzburg ellen. Az egész mérkőzésen jóval többet támadtak a vendégek, akik hamar válaszoltak, de azt a gólt némi videózás után érvénytelenítették, azonban az első harmad hajrájában már nem volt kegyelem: emberhátrányban egyenlített a Salzburg.
Carruth kapuját jóval többször veszélyeztették a vendégek, a fehérvári hálóőr 98 százalékos hatékonysággal zárta a meccset, a hazai retesz olyan jól működött, hogy sikerült túlórára vinni a döntést, azzal együtt, hogy a Volánnak is voltak nagy ziccerei.
A hosszabbításban a hazaiak voltak agilisabbak, ennek öt perc után jött meg az eredménye: Harty góljával 2-1-re győzött a Fehérvár AV 19.
A párharc vasárnap este Salzburgban folytatódik, a Volánnak még két meccset kell megnyernie ahhoz, hogy továbbjusson az EBEL elődöntőjébe.
Fehérvár AV 19 - Salzburg 2-1 (1-1) (0-0) (0-0) (1-0)
Gólszerző: Caruso, Harty, ill. Gazley.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 16:34, csütörtök | Sport
Kategória első helyéről búcsúztunk
Villáminterjú Ákossal a 3. Moldava Rally után.
2026. Május 07. 08:00, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - A címvédő PSG lesz az Arsenal ellenfele a budapesti döntőben
2026. Május 06. 10:00, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - Az Arsenal jutott elsőként a budapesti döntőbe
2026. Május 05. 15:00, kedd | Sport
Labdarúgó NB I - Jövő szombaton dől el a bajnoki cím sorsa
Az utolsó játéknapon, jövő szombaton dől el a bajnoki cím sorsa a labdarúgó Fizz Ligában.
