Hírek
2015. Május 24. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Hitelminősítés - a magyarok teljesítménye újabb elismerést kapott

A magyarok teljesítménye újabb elismerést kapott - reagált a Fidesz-frakció a Fitch Ratings hitelminősítő bejelentésére szombaton közleményben.
Péntek este jelentette be a Fitch Ratings, hogy a magyar gazdaság külső mutatóinak markáns javulása miatt az eddigi stabilról a felminősítés lehetőségére utaló pozitívra javította Magyarország államadós-osztályzatainak kilátását.
A kormánypárt képviselőcsoportja kiemelte, hogy a mostani elismerés különösen értékes a kormány ötéves munkáját tekintve, hiszen a 2010-es kormányváltás előtt Magyarországot még Görögországgal együtt emlegették, az ország az államcsőd szélén állt.
"Ma a gazdasági növekedésünk Európa élvonalában jár és az ország pénzügyileg stabil. Az elmúlt években az utolsó fillérig visszafizettük a szocialisták által felvett IMF-hitelt, fokozatosan csökkentjük az általuk megduplázott államadósságot és megszabadultunk a túlzottdeficit-eljárástól is" - áll a közleményben.
A költségvetési hiány 2010 óta minden évben 3 százalék alatt maradt és ez így lesz idén és jövőre is - tartalmazza a közlemény, mely szerint "a pénzügyi egyensúly megtartása mellett sorra döntjük a rekordokat a beruházásokban, a külkereskedelemben, az iparban, a turizmusban, a mezőgazdaságban".
A Fidesz számára továbbra is az a legfontosabb, hogy az ország jó teljesítménye egyre érezhetőbb legyen a mindennapokban is és a gazdasági növekedést munkahelyekre és családtámogatásra tudjuk átváltani. A 2016-os költségvetési javaslatban ezért további adócsökkentésekkel és béremelésekkel garantáljuk, hogy tovább csökkennek a családok, a munkavállalók terhei, és folytatódik a munkahelyteremtés - közölte a Fidesz-frakció.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 17. 07:42, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: új repülésfejlesztési központot hoz létre Magyarországon a Gripeneket gyártó Saab-csoport
2025. Április 17. 07:40, csütörtök | Belföld
Mávinform: húsvétkor többletkapacitással működik a MÁV-csoport
A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szükséges - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.
2025. Április 17. 07:36, csütörtök | Belföld
Magyarországon vizsgálódik a LIBE küldöttség
Az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgált az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) öttagú küldöttsége három napon át Budapesten.
2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld
Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát
Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok