Hírek
2014. Június 14. 06:00, szombat | Belföld
Haszonélvezeti jog lemondás – Hogyan?
Hogyan mondhat le a szülő a kiskorú gyermeke javára bejegyzett haszonélvezeti jogról – ezt kérdezi az onlinejogsebesz.hu szakértőjétől olvasónk.
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész
Hogyan mondhat le szülő a kiskorú gyermeke javára bejegyzett haszonélvezeti jogról?
2014. 05. 23.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
A haszonélvezeti jog személyhez kötött vagyoni értékű jog. A haszonélvező a haszonélvezeti jogát nem ruházhatja át. Arra tehát nincsen mód, hogy a haszonélvező szülő ezt a jogát gyermekére átruházza, legfeljebb az adott haszonélvezeti jog tárgyának használatát engedheti át ellenérték nélkül. Ellenérték fejében történő átengedéshez viszont már csak akkor, ha arra a tulajdonos nem tart igényt.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Schill Szabolcs
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld
A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját
2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld
Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné
Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.
