Városlista
2026. február 5, csütörtök - Ágota

Hírek

2018. Február 27. 14:26, kedd | Kék hírek
Forrás: szekesfehervar.hu

Három esetben is ittas sofőrrel szemben intézkedtek a rendőrök hétfőn

Három esetben is ittas sofőrrel szemben intézkedtek a rendőrök hétfőn

Az elmúlt 24 órában három esetben is ittas járművezetés miatt intézkedtek a rendőrök Fejér megyében.

Mindhárom esetben járművezetés ittas állapotban vétség elkövetésének gyanúja miatt büntetőeljárás indult az illetékes rendőrkapitányságokon.

A körzeti megbízottak Pátkán, a Fehérvári úton ellenőriztek február 26-án délelőtt egy személygépjárművet, valamint 75 éves helyi vezetőjét. A sofőrrel szemben alkalmazott légalkoholmérő berendezés pozitív értéket mutatott, ezért az egyenruhások további mintavételre előállították.

Ugyancsak február 26-án, hétfőn délelőtt Száron, valamint Tordason is ellenőriztek egy-egy olyan járművezetőt, akik a vezetés megkezdése előtt alkoholt fogyasztottak. A rendőrök a 32 éves szári és a 47 éves magyarcsanádi sofőröket további mintavételre előállították, vezetői engedélyeiket pedig a helyszínen bevonták.

A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a járművezetők figyelmét, hogy a balesetek bekövetkezésének kockázata nagymértékben megnő, amennyiben a vezetés megkezdése előtt alkoholt fogyasztanak. Az ittas járművezetők nem csak saját magukat teszik ki veszélynek, hanem a közlekedés többi résztvevőjét is, ezért kérjük, hogy amennyiben alkoholt fogyasztottak, ne üljenek a volán mögé.

szekesfehervar.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 04. 14:00, szerda | Kék hírek

Ötmillió forint értékű marihuána

Újabb két feltételezett drogkereskedőt fogtak el a fővárosi nyomozók.

2026. Február 04. 11:00, szerda | Kék hírek

Üres teásdoboz érkezett a márkás cipő helyett

Befejezték a nyomozást azzal a fiatal férfival szemben, aki az elmúlt hónapokban több embert is megkárosított különböző online adásvételi csoportokban elkövetett csalásokkal.

2026. Január 30. 13:44, péntek | Kék hírek

Bekábszerezve lövöldözött Balatonszepezden

A Veszprémi Járási Ügyészség indítványára elrendelte a bíróság annak a 60 éves férfinak a letartóztatását, aki január 28-án este kábítószer hatása alatt lövöldözött a balatonszepezdi házának udvarán.