Hírek
2018. Július 23. 07:30, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó:facebook.com/pg/FEZENFesztival
Grammy-díjas világsztár és az egészséges életmód a FEZEN középpontjában
A Grammy-díjas Pitbull, több mint száz fellépő és az egészséges életmódot népszerűsítő programok is várják a közönséget július 25. és 28. között Székesfehérváron a FEZEN-en - közölték a fesztivál szervezői az MTI-vel.
A fesztiválon az amerikai világsztár Pitbull mellett fellép a német Helloween, a brit The Prodigy és az amerikai Mr. Big is, de rajtuk kívül több mint száz fellépő szórakoztatja a közönséget négy napon át.
A zenei műsor mellett az új ReAktiváló programhelyszínen az egészséges életmód és a mozgás áll a középpontban, lesz evezőverseny, spinning, jóga és kötélhúzásban vagy fekvőtámaszban is összemérhetik erejüket a fesztiválozók. Csocsóbajnokságot is szerveznek a fesztiválon, melyet a magyar bajnok székesfehérvári MOL Vidi FC segít, valamint a Magyar Vöröskereszt szervezésében véradásra is lesz lehetőség.
Az egészséges életmód jegében a ReAktiválóban a fesztiválozók laktóz- és gluténmentes ételeket, proteines és cukormentes süteményeket is vásárolhatnak.
Az egyik gyógyszergyártó cég a ReAktiválóban - valamint Ákos pénteki és Pitbull szombati koncertje előtt a nagyszínpadon is - az újraélesztés könnyen elsajátítható, életmentő technikáját ismerteti meg a fesztiválozókkal.
A film és a színház is megjelenik a FEZEN-en: a Gépház moziban babzsákfotelekből légkondicionált teremben nagy klasszikusokat és mai kedvenceket is nézhetnek a fesztiválozók, a Fonó Sátorban pedig a székesfehérvári Szabad Színház előadásában kortárs finn és magyar drámát is láthatnak az érdeklődők.
A Civil Ligetben számos civil szervezettel ismerkedhetnek meg a résztvevők, a kemping mellett a koncertek előtt pedig egyéni és csapatfeladatokban játékos vetélkedőkön mérhetik össze tudásukat a fesztiválozók.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen
Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld
Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten
A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.
