Városlista
2026. március 25, szerda - Irén, Írisz, Lúcia

Hírek

2018. Július 16. 19:01, hétfő | Sport
Forrás: szekesfehervar.hu

Frissebb, jobb lesz a Vidi, ígéri a vezetőedző a BL-selejtező előtt

Frissebb, jobb lesz a Vidi, ígéri a vezetőedző a BL-selejtező előtt

Hétfő délután tartotta sajtótájékoztatóját a MOL Vidi FC a Dudelange elleni BL-visszavágó előtt.

Mint ismert, a fehérvári csapat 1-1-es döntetlent ért el Luxemburgban, így ha nem is előnyből, de idegenben lőtt góljának köszönhetően kedvezőbb helyzetből várja a visszavágót. A Vidit Marko Nikolics vezetőedző mellett Kovácsik Ádám képviselte.

Nikolics kezdésként elmondta, nagyon büszke rá, hogy a csapattal Magyarországot képviselheti, illetve hogy a Vidi a Bajnokok Ligája selejtezőjében játszhat, hiszen ez a legrangosabb kupasorozat. Hozzátette, az előző szezonban keményen megdolgoztak mindezért. Bár a rövid pihenő és felkészülés is nehezítette a csapat dolgát, napról napra frissebb és jobb lesz a Vidi az elvégzett munkának köszönhetően. A visszavágóra nem lehet kifogás, és a vezetőedző jobb teljesítményt vár annál, amit az első meccsen nyújtottak a fehérváriak. "Bár Luxemburg nem tartozik a nagy futballnemzetek közé, rendkívül kellemetlen ellenfél a Dudelange, az elmúlt évek során olyan csapatoknak is megnehezítette a dolgát, mint a Ludogorec, a Salzburg vagy az APOEL" - mondta Marko Nikolics.

Kovácsik Ádám sem tagadta, hogy nem úgy sikerült az első mérkőzés, mint azt szerették volna, beleértve saját hibáját is, amely a Dudelange egyenlítő gólját eredményezte. Ugyanakkor azt a fejezetet lezárták, és már csak a visszavágóra koncentrál a csapat.

Nikolics a klub nagy visszhangot kiváltó névváltására vonatkozó kérdésre azt mondta, mindenki ugyanúgy dolgozik továbbra is a csapatért, és reméli, a szurkolók és a klub közöti konfliktus ezzel kapcsolatban hamarosan megoldódik. Kiemelte, hogy az előző szezonban bajnoki címet szerzett csapat megérdemli a támogatást, és biztos benne, hogy a történtek ellenére lesz is buzdítás a keddi mérkőzésen.

szekesfehervar.hu

Címkék: labdarúgás, vidi

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 24. 12:00, kedd | Sport

Magyar labdarúgó-válogatott - Varga Barnabás megsérült

Varga Barnabás, a görög labdarúgó-bajnokságban szereplő AEK Athén csatára megsérült a vasárnapi, Kifiszia elleni mérkőzésen.

2026. Március 24. 11:39, kedd | Sport

Újra a legjobbak között Olaszországban

Elérkezett az év első versenye, a megszokott jesolo-i pályán, Olaszországban. Nagy Ádám nagyon várta már, hogy újra versenyezhessen abban a rettentően színvonalas mezőnyben.

2026. Március 23. 07:16, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - Pontot szerzett a Kisvárda otthon a Ferencvárossal szemben

A Kisvárda hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Ferencvárossal a labdarúgó Fizz Liga 27. fordulójának vasárnap esti zárásán.

2026. Március 22. 15:06, vasárnap | Sport

Gidai Máté és az Autósport!

Beszélgetés Gidai Máté autóversenyzővel, a húsvéti Rallycross Fesztivál előtt.