Hírek
2021. Március 18. 18:10, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Fiktív hitelszerződésekkel trükköztek
Üzletszerűen elkövetett csalás miatt emelt vádat a Pécsi Járási Ügyészség három ember ellen, mert csaknem harminc személy adataival visszaélve,
fiktív hitelszerződésekkel több mint négymillió forint kárt okoztak egy pénzintézetnek - tájékoztatta a Baranya megyei főügyész csütörtökön az MTI-t.
Varga-Koritár György közölte: a vádlottak - egyikük egy kis összegű, rövid lejáratú kölcsönök nyújtásával foglalkozó hitelintézet kereskedelmi munkatársa - 2016-ban határozták el, hogy mások adatainak felhasználásával a hitelintézettel szerződést kötnek, majd a felvett pénzt egymás között elosztják.
A valótlan szerződések megkötése előtt az egyik vádlott ellenőrizte, hogy a kiszemelt hitelfelvevők hitelképesek-e, majd elkészítették a szerződéseket, amelyeket sok esetben tanúként és a szerződő nevében is aláírtak.
Egyes szerződések esetében a vádlottak kezdetben egy ideig törlesztették a hiteltartozást azért, hogy csalásukat a pénzintézet minél később észlelje, és további hiteleket tudjanak felvenni újabb hamis szerződésekkel.
A vádlottak 2016 novembere és 2017 áprilisa között huszonhét ember adataival éltek vissza, a fiktív hitelszerződésekkel csaknem 4,4 millió forint kárt okoztak a pénzintézetnek.
Üzletszerűen elkövetett csalás miatt emelt vádat a három feltételezett elkövető ellen a Pécsi Járási Ügyészség - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
