Hírek
2012. Január 04. 08:09, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Fellendülésre számítanak az autókereskedők - jól jött a regisztrációs adó csökkentése
Az előzetes számítások szerint kiemelkedő decembert zárhatott a magyar autópiac a megnövekedett eladások miatt.
A vevők ugyanakkor mostanáig vártak a forgalomba helyezéssel, hiszen január elsejétől jelenősen csökkent a regisztrációs adó. Először novemberben nőtt jelentősen a gépjármű-értékesítés – az adóváltozások miatt –, a magyar piac pedig sajátos átalakulást mutatott – mondta Gablini Gábor, a Gépjármű-Márkakereskedők Országos Szövetsége (GÉMOSZ) elnöke.
„Az autókereskedelem mindig is egy tavaszi és egy őszi-téli szezonra oszlott - ez a tavalyi esztendőben kiegyenesedett. Ez 3500-4000 darabos értékesítést jelentett havonta” – mondta a szakmai szervezet vezetője a közrádióban. Gablini Gábor szerint emellett az is látható, hogy a szolid értékesítési szint az év végére a regisztrációs adó csökkenése miatt módosult, vagyis novemberben érezhetően nagyobb volt a vevők érdeklődése.
Bár időközben emelkedett az áfa és gépjármű-átírási illeték is, utóbbi sokkal differenciáltabb lett, az autó korától és teljesítményétől teszi függővé a fizetendő összeget. Ez pedig a környezetre kevésbé káros, kisteljesítményű járművek vásárlására ösztönzi a vevőket, miközben a regisztrációs díj egy ilyen autó esetében mintegy 200 ezer forinttal lesz kevesebb.
Kérdés azonban, hogy az autókereskedők hogyan alakítják áraikat. Az idei árlistákon az látszik, hogy csak néhány márkánál hagyják meg a kedvezményt a vevőknek. Az autókereskedők ezzel együtt további fellendülésre számítanak a piacon, elsősorban a cégek flottavásárlásai után – hangsúlyozta Gablini Gábor.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld
Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés
Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.
2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld
Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére
