Városlista
2025. április 17, csütörtök - Rudolf

Hírek

2017. Június 27. 08:55, kedd | Helyi sport
Forrás: szekesfehervar.hu

Fehérvári sikerek a Diákolimpiai Fesztiválon

Harmincéves jubileumát ünnepli a diákolimpia, ebből az alkalomból a Magyar Diáksport Szövetség nagyszabású országos diákolimpiai fesztivált szervezett Debrecenben.

Ezen három napon át hat sportágban mintegy ezerötszáz sportoló vett részt, az események tizenegy helyszínen zajlottak. Az országos döntőnek beillő fesztiválon több székesfehérvári diáksportoló és csapat is kiválóan szerepelt.

Atlétikában III. korcsoportban a 60 méteres síkfutást Tatai Zalán (Hétvezér Általános Iskola) nyerte. A lányoknál ugyanebben a számban Csepanecz zsófia (Kossuth Általános Iskola) lett a bajnok. Ugyancsak aranyérmes a Kossuth 4x100-as váltója (Csepanecz Zsófia, Tóth Abigél, Fein Jázmin, Grubits Liliána). Többpróbában ugyanez a csapat Herczog Dórával és Schekk Jankával kiegészülve ötödik helyen végzett.

Röplabdában a IV. korcsoport bajnokságát a Felsővárosi Általános Iskola és Sukorói nyerte. A csapat tagjai Berkó Liliána, Blázs Eszter, Budai Viktória, Huszár Imola Szilvia, Kiss Anna Laura, Kovács Evelin Dafné, Nagy Anna, Szentmihályi Odett, Sziládi Viktória, Sötét Panna, Virág Zsófia. A fiúknál ugyanebben a korosztályban ötödik lett a Felsővárosi csapata (Bence Zoltán, Fodor Benedek, Kacamakisz Petrosz, Kocsis Barnabás, Lukács Bence, Nagy Ádám, Szentesi Bálint, Tepszis Ákos).

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 17. 07:45, csütörtök | Életmód

Nébih: biztonságos és kiváló minőségű a magyar hús

A szigorú élelmiszerlánc-felügyeleti hatósági rendszer, benne a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) is garantálja, hogy kizárólag biztonságos magyar hús kerülhet a lakossághoz a húsvéti ünnepekre készülve is

2025. Április 17. 07:44, csütörtök | Külföld

Egy politikai múlttal nem rendelkező orvos lett Szerbia új miniszterelnöke

Megválasztotta Szerbia új kormányát az ország parlamentje szerdán, az új miniszterelnök a politikai múlttal nem rendelkező Djuro Macut endokrinológus lett.

2025. Április 17. 07:40, csütörtök | Belföld

Mávinform: húsvétkor többletkapacitással működik a MÁV-csoport

A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szükséges - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.