Hírek
2014. Október 17. 12:54, péntek |
Sport
Forrás: Lenger Varga Péter
Fehér lap és öt csere lesz a fociban?

Be kellene vezetni a fehér lapot és a meccsenkénti öt cserét Michel Platini szerint. Legalábbis ezt fejtegeti az Európai Labdarúgó Szövetség elnöke csütörtökön megjelent könyvében.
Parlons Football vagyis Beszéljünk futballul címmel jelent meg csütörtökön Michel Platini, az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) elnökének fociról szóló könyve. Ebbe a francia háromszoros aranylabdás, UEFA-elöljáró egyebek közt azt is kifejti, hogy be kellene vezetni a bíróknál a fehér lap fogalmát is. A játékvezetők ezt akkor mutatnánk fel, amikor egy-egy játékos hevesen vitatja a bíró döntését. A fehér lap mellett pedig a renitens labdarúgó kapna még egy 10 perces kispados kényszerpihenőt is.
Emellett Platini szerint a mérkőzések szünetében plusz két cserét is végrehajthatnának az edzők, szövetségi kapitányok, a meccsek közbeni három mellett. Minderre véleménye alapján azért van szükség, mert figyelembe kell venni, hogy a csapatok jelenlegi kereteit sok játékos alkotja.
Az UEFA elnöke a labdarúgás szabályalkotó testületét (IFAB) is kibővítené egy korábbi játékosokból és szakemberekből álló testülettel.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 18. 08:05, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - A Győr hét gólt szerezve nyert az MTK otthonában
A Konferencia-ligában a főtábláért küzdő Győr 7-2-re nyert az MTK Budapest otthonában a labdarúgó Fizz Liga negyedik fordulójának második vasárnapi mérkőzésén.
2025. Augusztus 18. 08:04, hétfő | Sport
Osztrák Nagydíj - Marc Márquez sorozatban hatodszor győzött
Marc Márquez sorozatban hatodszor győzött a gyorsaságimotoros-világbajnokságban: az Osztrák Nagydíj vasárnapi megnyerése után így már 142 pontos előnnyel vezet az elitkategóriának számító Moto GP-ben.
2025. Augusztus 17. 08:41, vasárnap | Sport
A Puskás Akadémia legyőzte a BL-selejtezőre készülő Ferencvárost
A Puskás Akadémia 2-1-re nyert a címvédő Ferencváros otthonában a labdarúgó Fizz Liga negyedik fordulójának szombat esti rangadóján.