Városlista
2025. november 5, szerda - Imre

Hírek

2021. Július 20. 16:03, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixaay

Fegyházbüntetést kér az ügyészség a nevelt gyermekét szexuálisan bántalmazó férfira

Fegyházbüntetést kér az ügyészség a nevelt gyermekét szexuálisan bántalmazó férfira

Szexuális erőszak súlyosabban minősülő esete miatt emelt vádat a Veszprém Megyei Főügyészség egy 32 éves férfival szemben, aki az egyik faluban kiskorú nevelt gyermeke sérelmére követett el szexuális erőszakot

- közölte az MTI-vel kedden Orbán György főügyész. Azt írta: a vádirat szerint a nevelőapaként a serdülőkorú lány hozzátartozójának minősülő férfi 2020 októberében, két esetben - mindkétszer ittas állapotban - követte el az erőszakot a koronavírus-járvány miatt tanulmányait távoktatásban folytató, s ezért otthon tartózkodó gyermekkel.

A vádlott alkalmi munkákat vállalt, így amikor nem dolgozott, a lakásban volt, míg házastársa munkavégzés miatt rendszeresen eljárt otthonról. A férfi ezt a helyzetet használta ki, amikor először október elején ittasan bement nevelt lányának szobájába, "s meg nem engedett módon közeledett hozzá" - írta a főügyész. Hozzátette: cselekményével a lány könyörgésére felhagyott, kiment a szobából. Mintegy tíz nappal később meg akarta ismételni tettét, aminek a lány kérése ellenére csak az anya váratlan hazaérkezése vetett véget.

A lány a családi viszály elkerülése érdekében korábban nem mert édesanyjának beszámolni a történtekről, a nő azonban a második esetnél tetten ért házastársát felelősségre vonta, és elküldte az otthonukból.

Az ügyészség a vádiratában fegyházbüntetés kiszabását, ezen túl a közügyektől és minden olyan foglalkozástól, egyéb tevékenységtől történő végleges hatályú eltiltását indítványozta a férfinak, melynek keretében kiskorú személy nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végezné, illetve ilyen személlyel hatalmi vagy befolyási viszonyba kerülne.

Az ügyészség azt indítványozza, hogy a vádlott beismerése esetén 11 év 6 hónap fegyházbüntetésre ítélje őt a Veszprémi Törvényszék.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld

Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október

Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.

2025. November 04. 07:37, kedd | Belföld

Orbán Viktor vizsgálatot rendelt el a Tisza Párt adatszivárgási botránya miatt

Súlyos adatszivárgási botrány a Tiszánál. 200 ezer honfitársunk személyes adatai kerültek ukrán kézbe. Elrendeltem az ügy azonnali kivizsgálását! - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Facebookon.

2025. November 04. 07:36, kedd | Belföld

Navracsics Tibor: Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik

Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik.

2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.