Hírek
2017. Szeptember 28. 17:06, csütörtök |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Fáklyás városnézéssel és fényfestéssel vár pénteken a Titkos túra

Titkos túra néven fáklyás esti városvezetés indul szeptember 29-én este 19:45-től a Tourinform irodától.
A túra során még titokzatosabbá teszik a felfedező sétát, és fáklyákkal világítják meg az utat az egykori királyi koronázó és temetkezőhelyen és fényfestést is láthatnak a résztvevők a Nemzeti Emlékhelyen.
Székesfehérvár történelme nem szűkölködik fordulatos eseményekben és izgalmakban. Ha ez önmagában nem elég, akkor a Tourinform iroda most még titokzatosabbá teszi a felfedező sétát, és fáklyákkal világítja meg az utat az egykori királyi koronázó és temetkezőhelyen, a várfalak tövében, vagy az eldugott kis utcák macskakövén.
Az egy- másfél órás túra előtt a csoport minden tagja kap egy fáklyát a sétához.
Szeptemberben a fáklyás vezetések különleges eseménnyel egészülnek ki, este 20 órakor fényfestés látható a Nemzeti Emlékhelyen.
- A részvételhez előzetes regisztráció szükséges, melyet a Tourinform Iroda Facebook oldalán, az irodában személyesen, telefonon, a 06-22/537-261 számon vagy a szekesfehervar@tourinform.hu e-mail címen tehetnek meg az érdeklődők.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.
2025. Április 08. 07:56, kedd | Sport
Bajnokok Ligája - Kedvező mérleggel utazik a Real Madrid Londonba, Bayern-Inter csata Münchenben
A címvédő Real Madrid az Arsenal vendégeként lép pályára, a Bayern München pedig az Internazionalét fogadja a labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapján, a negyeddöntős párharcok első mérkőzésén.
2025. Április 08. 07:55, kedd | Bulvár
Négynapos lesz idén a Hollókői Húsvéti Fesztivál
Folklórprogramokkal, palóc gasztronómiával, népszokások felelevenítésével és az elmaradhatatlan locsolkodással várja a látogatókat a Hollókői Húsvéti Fesztivál